Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejrychlejší balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia se vrací do Prahy

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

14. 1. 2011

foto: Fanfare CiocarliaPřipravte své ušní bubínky na zběsilou kombinaci balkánského temperamentu, doslova tryskových temp, cikánských rytmů a feelingu, rumunského vína a podomácku pálené rakije. Do Prahy se opět vracejí rumunští Fanfare Ciocarlia, aby roztančili Palác Akropolis a celé Vinohrady. Koncert se koná ve čtvrtek 20. ledna.

FOTO: Fanfare Ciocarlia

Fanfare Ciocarlia, zdroj: pořadatel koncertu

Hudebníci z Fanfare Ciocarlia pocházejí z malé vesnice Zece Prajini (v překladu Deset Polí) na severovýchodním okraji Rumunska, u hranic s Moldávií. Fanfare Ciocarlia jsou údajně v žánru balkánských dechovek tou nejrychlejší kapelou, u novinářů si vysloužili přirovnání k Sex Pistols díky neústupnosti v otázce tempa písniček. Fanfare Ciocarlia podobně jako britská punková legenda prostě jinak než zběsile rychle nehrají.

Vstupenky na koncert Fanfare Ciocarlia, který se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna od 19 hodin v pražském Paláci Akropolis, zakoupíte za 420 (stání) nebo 470 (sezení) korun on-line zde.

Jméno Fanfare Ciocarlia vzniklo jako složenina francouzského výrazu pro dechovku (fanfare) a rumunského pojmenování skřivánka. Ciocarlia je zároveň jméno jedné z nejhranějších rumunských melodií, kterou proslavil Goran Bregovič pod názvem Kalašnikov ve slavném filmu Emira Kosturici Underground. Fanfare Ciocarlia hrají tuto píseň v původní, nepřikrášlené verzi.

Koncert Fanfare Ciocarlia se uskuteční v rámci cyklu Respect plus, představujícího prostřednictvím živých vystoupení a různých workshopů žánr world music. V rámci tohoto projektu vystoupili Fanfare v Praze již vloni v březnu, v budoucnu budou k vidění například na letním festivalu Bažant Pohoda ve slovenském Trenčíně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejrychlejší balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia se vrací do Prahy