Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejromantičtější filmy všech dob! Svatý Valentýn se blíží, nechte se inspirovat

Redakce

Redakce

9. 2. 2011

!Valentýnské slaďárny!Blíží se svátek všech zamilovaných. Nechte se inspirovat, jaké filmy jsou pro tento den ty nejlepší. Redaktoři filmové rubriky vám poradí!

Film Svatební váza (1974) Zdroj: obrázek z filmu

A je to tady. V pondělí 14. února tu máme Valentýn, svátek všech zamilovaných. Ať už tento den berete jako komerční mýtus za účelem vydělat na lásce, nebo jako příležitost být s někým, koho máte rádi, my na vás nezapomněli! Přinášíme vám výčet nejlepších romantických filmů podle redaktorů filmové rubriky magazínu Topzine.cz. A věřte, že bude z čeho vybírat!

Radek Lang (editor Filmu a TV)

Svatební váza (Vase de noces)

Horor / Romantický; Belgie, 1974, 80 min

Režie: Thierry Zéno
Hrají: Dominique Garny

Nejromantičtější příběh osudové lásky všech dob je tady! Těžce naturalistické, s geniálním soundtrackem a se třemi malými prasátky. Možná vám z toho bude špatně a vybouchne vám hlava. A možná v bezdialogovém žraní hoven a souložení s prasnicí odhalíte reflexi samoty člověka a paralelu společnosti. Pokud chcete komplexní romantický film a ne tuctovou povrchní slaďárnu, riskněte to se Svatební vázou!

Pavlína Nouzová (zástupkyně editora Filmu a TV, recenzentka)

Fontána (Fountain, The)

Drama / Romantický / Sci-Fi; USA, 2006, 96 min

Režie: Darren Aronofsky
Hrají: Hugh Jackman, Rachel Weisz

Tři časové linie, tři zamilovaní muži, tři touhy po životě. Fontána není jednoduchý film, a už vůbec typická romantická slaďárna. Rozbrečí ale i nejdrsnějšího chlapa, a to nejen výbornými hereckými výkony a vizuálnem od Aronofskyho, které má v sobě minimum počítačových triků, ale také podmanivou hudbou od Clinta Mansella. Together we will live forever.

Nela Christovová (zástupkyně editora Filmu a TV, profilářka)

Moulin Rouge

Muzikál / Romantický / Drama; Austrálie / USA, 2001, 123 min

Režie: Baz Luhrmann
Hrají: Nicole Kidman, Ewan McGregor

Když už se člověk rozhodne překvapit svou drahou polovičku výběrem nějaké valentýnské kýčovky, proč nesáhnout po té zdaleka nejbarevnější? Moulin Rouge vás uvrhne do víru tance, absinthových dýchánků a mezi tím vším stihne přeskočit i jiskra…

Lucie Brijarová (redaktorka Filmu a TV, profilářka)

Pretty Woman

Komedie / Romantický; USA, 1990, 119 min

Režie: Garry Marshall
Hrají: Richard Gere, Julia Roberts

Nemůžu si pomoct, ale z nějakého záhadného důvodu u mě tento poněkud starší kousek vede. Vždy, když ho dávají v televizi, ráda se na něj podívám, což se o ostatních novějších romantických filmech moc říct nedá: stačí vidět jednou a konec. Ani na klasiku jako je Titanik už v dnešní době nemám nervy a ostatní romance jsou podle mě natočeny přes kopírák (asi jsem se prozradila – romantické filmy zkrátka nejsou mým šálkem čaje)… Tudíž shrnutí: pohádkový příběh, široký úsměv Julie Roberts = dobrá kombinace pro odpočinkovou podívanou, ke které patří pořádný kyblík zmrzliny a huňatá přikrývka…

Tereza Janíková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Zápisník jedné lásky (Notebook, The)

Romantický / Drama; USA / Portugalsko, 2004, 123 min

Režie: Nick Cassavetes
Hrají: Rachel McAdams, Ryan Gosling, Gena Rowlands

Jo, je to hrozný cajdák (na ty já zrovna nejsem). A za ten konec by zasluhoval přes zadek řemenem plným testosteronu. Ale je to cajdák úžasný, a přes tu všechnu romantiku není pateticky kýčovitý nebo trapně sladkobolný. Nevím, co v tom je tak přitažlivého. Ale vím, že největší podíl na tom má ústřední dvojice Ryan Gosling – Rachel McAdams, jejichž neuvěřitelná energie pulzuje celým filmem. Naprosto klasický příběh, naprosto neklasicky ztvárněný.

Veronika Jílková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Dlouhá cesta (Walk to Remember, A)

Drama / Romantický; USA, 2002, 101 min

Režie: Adam Shankman
Hrají: Shane West, Mandy Moore

Příběh nemocné Jamie, která změnila celý život mladému Landonu Carterovi, je pro mě tou pravou romantikou. Co dokáže z namyšleného idola střední školy udělat nevyhnutelná láska k obyčejné dívce, je opravdová lahůdka ke strávení večera všech zamilovaných. Ano, jedná se o jedno velké a přeslazené klišé, ovšem když se k tomu přidá velmi vážná nemoc a trocha citu, mnoha srdcím to dokáže podlomit kolena.

Lucie Šimůnková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Austrálie (Australia)

Drama / Romantický / Western / Dobrodružný; USA / Austrálie, 2008, 159 min

Režie: Baz Luhrmann
Hrají: Hugh Jackman, Nicole Kidman

Klasické romantické schéma, ve kterém se dvě postavy (nejčastěji muž a žena) zpočátku nenávidí, aby se do sebe na konec bezmezně zamilovaly, dostává v Austrálii podobu přímo epickou. Do cesty se milencům staví splašené stádo dobytka a válka. Nicole Kidman hraje svou upjatou slečinku skvěle, ale srdce divaček zaplesá nad Hughem Jackmanem, který je fešák, kovboj, vlastní sako a umí se oholit. Nechybí ani roztomilý sirotek, rasový konflikt, krásná australská příroda a podlý padouch. To vše tvoří směs, která je po právu jedním z nejlepších romantických filmů.

Kristýna Motlová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Láska nebeská (Love Actually)

Komedie / Romantický / Drama; Velká Británie / USA, 2003, 135 min

Režie: Richard Curtis
Hrají: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Sienna Guillory, Liam Neeson, Emma Thompson, Kris Marshall, Heike Makatsch, Martin Freeman, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Keira Knightley, Hugh Grant

Nejsem fanda romantických filmů, ale když se řekne nejlepší romantický film, mám jasno. Láska nebeská totiž přesně do puntíku splňuje to, co od tohohle žánru očekávám. Několik milostných příběhů, z nichž žádný není slabý či nezajímavý a které jsou navíc dokonale propojeny. Uneseni skvělou hudbou a kouzelnou (nejen vánoční) atmosférou se rádi necháte odnést do míst, kde nic není nemožné a kde starej bejvalej feťák snažící se o comeback za každou cenu může porazit i nagelovaný boy-band.

[poll id=“56″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejromantičtější filmy všech dob! Svatý Valentýn se blíží, nechte se inspirovat