Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejraději mám Doktora, říká organizátorka Battlestar TARDIS, Michaela „Lyta“ Burocková

Jan Nohovec

Jan Nohovec

14. 6. 2010

!SPECIÁL!Jak jsme slíbili, tak také činíme. V prvním z řady tematických rozhovorů k Festivalu fantazie se nám svěřila organizátorka programové line Battlestar TARDIS, která se zaměřuje na kultovní americké seriály Battlestar Galactica a Caprica a na nejstarší sci-fi seriál historie, britskou sérii Doctor Who, s jeho spin-offem Torchwood.

Organizátoři programové linie Battlestar TARDIS Zdroj: archiv organizátorů

Seriál Battlestar Galactica už sice skončil, ale jeho univerzum žije dál ve spin-offu Caprica. Co na devítku dosud odvysílaných epizod říkáte Vy?
Přiznám se, že mi zápletka zatím přijde trochu rozvleklá a komplikovaná, ale rozhodně mě zajímá, jak bude seriál pokračovat. Myslím, že má Caprica do budoucna dobře našlápnuto. Navíc jsem měla vždycky slabost pro Erica Stoltze a Teryl Rothery, takže se určitě budu dívat dál.

U Doctora Who je situace naprosto opačná. Zatímco Doctor jede dál, Torchwood vloni dočasně skončil. Můžete nám shrnout nejnovější informace?
Osudy Jacka a Gwen definitivně nejsou uzavřené, protože Torchwood, a tudíž i Eve Myles jako Gwen Cooper a John Barrowman jako Jack Harkness, se na obrazovky vrátí v roce 2011. Bude se jednat o desetidílnou sérii americké kabelové stanice Starz ve spolupráci s BBC. Tvůrcem bude opět Russell T. Davies a série bude mít „mezinárodní příchuť“. Další obsazení zatím není známé.

Jak si podle Vás vede nový Doctor, Matt Smith, po (alespoň dle mnohých) fenomenálním Davidu Tennantovi?
Musím říct, že oproti mnohým mám vůči novému Doctorovi nejen jako postavě, ale i jako seriálu výhrady, ale myslím si, že Matt Smith se snaží. Přijde mi však mnohem obtížnější zvyknout si na něj jako na jedenáctého Doctora, než bylo zvyknout si po Chrisu Ecclestonovi na Davida Tennanta. Myslím, že oba po sobě zanechali opravdu velké šlépěje, v kterých musí Matt Smith teď kráčet a bude chvilku trvat, než mu naroste správná velikost bot.

Matt Smith jako Doctor Who číslo jedenáct Zdroj: bbc.co.uk

Je všeobecně známo, že se Vaše programová linie, Battlestar TARDIS, bude zaměřovat na seriály Battlestar Galactica, Caprica, Doctor Who a Torchwood. Kde se vlastně před půl rokem vzal nápad spojit tak různorodá témata dohromady?
Popravdě řečeno, jako dva různé týmy jsme spoustu věcí nestíhali, jako jedna linie je to organizačně mnohem únosnější. Navíc z obou organizačních týmů jsme všichni obrazně seděli na více židlích v Torchwoodu a Galactice, takže spojení bylo nakonec nevyhnutelné v rámci našeho vlastního pohodlí.

Tyto seriály se ze zcela zřejmých důvodů nedají srovnávat, i přesto: Který máte osobně nejraději?
Já osobně mám nejraději Doctora Who, i když Torchwood je těsně zatím. Co se Galacticy týče, ráda se na ni podívám, ale nevěnuji jí, na rozdíl od Doctora, žádný další čas.

Podle vašich stránek tardis.torchwood.cz jste pro návštěvníky připravili opravdu různorodý program. Na které přednášky byste je pozvala?
Pokud se chtějí dozvědět základy o uváděných seriálech, potom na Úvod do fenoménu BSG a Who’s Doctor Who. Pro ty, které spíš zajímá historický aspekt seriálu, je určena přednáška Veni, Vidi, Allons-y!. Pánům bych zase doporučila přednášku Spoločníčky ako ich nepoznáme a slečnám Porty’s Mancrush – BST Edícia.

Osazenstvo seriálu na wallpaperu ke čtvrté sérii, paralela k obrazu Poslední večeře, Zdroj: syfy.com

Kromě přednášek samozřejmě uvádíte i soutěže nebo promítání. Vyrazíte vy osobně na některé?
Určitě na ty, které jsou součástí našeho programu, ale samozřejmě se hodlám podívat i na ostatní linie, minimálně si zkusím některou ze soutěží na SeriesConu.

Čeká nás tentokrát promítání v kině? Daybreak i The Plan měli velký úspěch…
Letos promítání v kině neplánujeme, místo něj se budou moci fanoušci zúčastnit zábavného večera ve stylu New Cap City, virtuální světa právě ze seriálu Caprica. Stylový společenský oděv je povinný, zbraně volitelné.

Na co byste do Chotěboře nalákala nové fanoušky? A co by si neměli zapomenout vzít s sebou?
Určitě bych je ráda pozvala na celý program, mimo jiné se mohou letos setkat opět s Davidem Nyklem (Stargate Atlantis) a poprvé přijede Rick Worthy, které ho mohli vidět nejen v Battlestar Galactice, ale také v Heroes nebo Enterprise. Je to také skvělá příležitost setkat se s novými lidmi, kteří mají podobné zájmy, popovídat si, rozšířit si obzory a pro některé z nich možná i vypnout obrazovku počítače, i když jsou případy, které se jen s notebookem přesunou do jiného města. Rozhodně by si neměli zapomenout vlastní zubní kartáček, čisté spodní prádlo a, pokud se rozhodnou stopovat, určitě by neměli doma zanechat svůj věrný ručník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejraději mám Doktora, říká organizátorka Battlestar TARDIS, Michaela „Lyta“ Burocková