Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Nejprve vzhůru do sklepů a pak na knižní veletrh

Redakce

Redakce

9. 5. 2010

Tento týden si opět přijdou na své milovníci krásné literatury a blázni, kteří slunné květnové dny raději než na koupališti stráví v prostorách Průmyslového paláce v pražských holešovicích. Ano, po měsíci vás opět zveme na literární večer z cyklu Vzhůru do Sklepů! a po roce můžete opět vyrazit na knižní veletrh Svět knihy.

Ilustrační foto Zdroj: cooperativeindividualism.org

Již podruhé se můžete vydat Vzhůru do Sklepů! V klubu K4 v Celetné ulici se tentokrát představí píší učitel Honza Jícha se svým svérázným překladem Poeovy básně The Raven a bravurní písničkářka a herečka Ypsilonky Jana Šteflíčková. Začátek ve 20.00, vstupné 50,-Kč.

Jana Šteflíčková Zdroj: steflickova.cz

Noc literatury a Svět knihy

Jak jsme již informovali, 12. května proběhne na několika místech v Praze Noc literatury, číst se bude z děl 17 současných evropských autorů. Například z knihy Svena Regenera „Ještě jedno, pane Lehmanne“ bude v zahradě Ústavu pro soudobé dějiny (Vlašská 9, Praha1) číst Jaroslav Rudiš. Projekt připravila Česká centra ve spolupráci s nakladatelstvím Labyrint a sdružením zahraničních kulturních institutů EUNIC.

Jaroslav Rudiš Zdroj: prager-literaturhaus.com

Od 13. do 16. května se na holešovickém výstavišti v Praze bude konat mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Čestným hostem letošního, již šestnáctého ročníku veletrhu bude Polsko, hlavním tématem pak literatura pro děti a mládež (Rosteme s knihou) a téma „Literatura a sbližování kultur.“

12.5., 20.00  Vzhůru do Sklepů!, Jana Šteflíčková a Honza Jícha, Praha
12. 5., 18.00-22.30   Noc literatury, Praha
13. – 16. 5. Svět knihy (knižní veletrh), Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejprve vzhůru do sklepů a pak na knižní veletrh