Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nejprodávanější parfémy pro muže nestárnou. Na vrcholu se drží roky

Redakce

Redakce

19. 10. 2011

FOTO: Flakón-ilustrační fotoPevně stanovený žebříček nejoblíbenějších pánských vůní prakticky neexistuje. Už delší dobu se ale na špici střídá poměrně ustálená pětice nejprodávanějších vůní, kterou vám teď představíme.

FOTO: Flakón-ilustrační foto

Přemýšlíte, jakým parfémem udělat radost své drahé polovičce?, Zdroj: sxc.hu

První stálicí mezi nejprodávanějšími pánskými parfémy je rozhodně Acqua Di Gio for Men módního domu Armani. Tato vůně se na trh dostala v roce 1995 a charakterizuje ji svěží, citrusové aroma. Řadí se spíše mezi letní vůně, jež má povzbudit smysly a evokovat slunce a mořskou vodu.

Roční období je ostatně pro výběr parfému, stejně jako osobnost jeho nositele, naprosto klíčové a vyplatí se samozřejmě mít i různé parfémy na denní a večerní nošení.

Ceny u Acqua Di Gio se pohybují okolo 1 300 korun za 100 ml.

FOTO: Davidoff Hot Water

Atraktivní vůně vyžaduje atraktivní reklamu, Zdroj: imagesdeparfums.fr

Dalším populárním fenoménem na poli pánských parfémů je tradičně vše z dílny Davidoff. Těmi vůbec nejprodávanějšími jsou Davidoff Cool Water nebo jeho rudý protějšek Davidoff Hot Water. Cool Water stejně jako předchozí Acqua Di Gio spadá pod lehké letní vůně a tvrdí o sobě, že je určen především pro muže sebejisté a plné života.

Na trh se příjemně dráždivá Cool Water dostala už v roce 1988 a její cena zpravidla nepřekročí 800 korun za 125 ml. Oproti tomu její mladší sestra Hot Water by se dala označit za drsnější dvojče. Mužnost ve srovnání s Cool Water ještě více akcentuje a můžete v ní cítit i atraktivní prvky orientu. Však je také jednou ze složek aroma absintu! Cena je přibližně stejná jako u Cool Water.

FOTO: Davidoff Cool Water

Davidoff Cool Water je lehká a svěží vůně, Zdroj: imagesdeparfums.fr

Pokud je řeč o pánských vůních, neměla by se samozřejmě vynechat ani značka Hugo Boss. Vůně Hugo Boss No. 6 je stejně jako předchozí zmiňované od Davidoff či Armani stále top v prodejnosti mezi pánskými parfémy, a to už od roku 1999.

Její aroma je hodně přírodní, plné tropického ovoce, kapradin, jalovce či muškátu. Adekvátní cena by měla být kolem 700 až 800 korun na 100 ml.

TOP 5 nejprodávanějších parfémů pro ženy

Kým jiným uzavřít pětici nejprodávanějších a nejpopulárnějších pánských parfémů než Calvinem Kleinem a jeho Eternity? Tato vůně vznikla přesně před dvaadvaceti lety a dokonale snoubí sladké tóny s mužností. Je vyvážená, jemná a dlouho vydrží. Pořídit ji můžete zhruba za 800 korun na 100 ml.

TOP 5 nejprodávanějších parfémů pro muže

1. Acqua Di Gio for Men – Armani

2. Cool Water – Davidoff

3. Hot Water – Davidoff

4. Hugo Boss No. 6 – Hugo Boss

5. Eternity – Calvin Klein

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejprodávanější parfémy pro muže nestárnou. Na vrcholu se drží roky