Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Nejoblíbenější svatební data

Žijete spolu ve společné domácnosti a teď jste se rozhodli stvrdit svůj vztah svazkem? Přemýšlíte, jestli chcete mít velkou svatbu, kočár s koňmi, grilování prasete nebo jen komorní v okruhu svých blízkých? Přemýšleli jste už o tom, kdy přesně se chcete vzít? Možná zjistíte, že ne každé krásné datum musí být šťastné.

Svatební koláž, Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Pro vstup do manželství si páry snaží vybrat pro tento důležitý den i zajímavé datum. Někteří senešťastným třináctkám vyhýbají, jiní je vyhledávají. Podle pověstí pátek 13. není vhodným dnem pro svatbu, protože třináctého byl ukřižován Ježíš Kristus. Stejně tak není dobré se brát během velikonočního týdne nebo při zatmění slunce. 28. prosinec se také nedoporučuje, protože ten den nechal Herodes povraždit novorozeňata.

Růst měsíce symbolizuje rozrůstání rodiny a bohatství

Podle věšteb by se páry měli brát, když měsíc dorůstá. Symbolizuje to, že budou přibývat potomci i peníze, rodina se bude rozrůstat. Podle numerologie by správné datum mělo odpovídat datům narození obou partnerů a doplňovat, co jim ve vztahu chybí, potlačit, co převládá. Zkrátka mělo by zajišťovat rovnováhu.

V poslední době se stávají čím dál populárnější tzv. magická data. Tyto data z numerologického hlediska nemusí symbolizovat šťastné manželství, nicméně určitě jsou velmi zajímavá a i radnice potvrzují, že v tyto dny oddaly více párů než obvykle. Některé radnice dokonce musely uchazeče odmítat. Jaká jsou to data?

Svatební koláž, Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Šťastné sedmičky

Jedním z prvních nejpřitažlivějších dnů v posledních pár letech bylo datum 7.7.2007. Pokud se chtěli snoubenci vzít v tento sedmičkový den, museli si ho zamluvit už v lednu 2007. Někteří svatbu plánovali dokonce rok a půl dopředu, aby toto magické datum neprošvihli. Původní délka obřadů byla plánována na hodinu, ale kvůli zvýšenému zájmu byli oddávající často nuceni obřad zkrátit na 30 minut. Zvýšený zájem byl také o datum 20.07.2007, kdy vstoupil do manželství například i pár Markéta Hrubešová a David Kraus.

Magické osmičky

Svatební horečka řádila také 8.8.2008. Na některých radnicích si dokonce chtěli zamluvit obřad přesně v osm hodin a osm minut. V Českých Budějovicích oddávali celý den od 9h do 21:30h a oddali celkem 30 párů, což bylo více než loni. V Olomouci zároveň vítali občánky, proto mohli uskutečnit pouze 11 obřadů.

Na Karlštejně obvykle pořádají průměrně tři svatby denně, ale 8.8.2008 tam probíhaly obřady od 11h do 20h non stop. Na zámku Velké Březno u Ústí nad Labem byl termín obsazen už od září 2007. Protože se na některé páry nedostalo, museli se spokojit s daty o den dříve nebo o den později. Na zámku ve Slavkově u Brna proběhlo celkem 11 svateb, což je zhruba dvojnásobek.

Zdroj: media-cdn.tripadvisor.com

V Karlových Varech zájem oproti loňskému roku klesl. Zatímco 7.7.2007 zde oddali 20 párů, 8.8.2008 jich bylo jen devět. V Praze bývá během roku oddáván celkově vyšší počet párů než v jiných částech republiky, takže rozdíl nebyl tak markantní. Proběhlo jen o několik svateb více než je obvyklé. Nejvíce sňatků se událo na Praze 1, kde oddali celkem 26 klasických párů a jeden homosexuální pár.

V Jihlavě vstoupilo do manželství 10 párů, V Liberci 23, v Jablonci 12 a v Pardubicích 25. V Ostravě oddali pouze 4 páry, což bylo výrazně méně než loni. Pouze na zámku Sychrov se počet obřadů nezměnil a do svazku manželského zde vstoupilo 8 párů jako jakýkoli jiný pátek. Oblíbené datum bylo také 20.08.2008.

Lákavé devítky padly na středu

O něco menší zájem byl o datum 9.9.2009, protože datum připadalo na středu a obvykle se oddává v pátek nebo v sobotu. Přesto zájemcům úřady v některých městech vyhověly. Podle numerologů přitom bylo toto datum vhodné, zvláště u méně citově založených párů.

Letos budete mít zřejmě smůlu

Letošní desítkové datum je pro snoubence velkou výzvou. Doporučují ho dokonce i numerologové. Ovšem pokud jste se letos plánovali vzít 10.10.2010, budete muset svatbu zřejmě přesunout. Není totiž ještě jisté, jestli vás bude mít kdo oddat. S velkou pravděpodobností budou v tu dobu probíhat komunální volby a radnice budou oddávat pouze do voleb. Pokud budou v té době už ustanovena zastupitelstva, můžete využít ještě termín 20.10.2010.

Výjimkou je Havířov

O něco vyšší šanci máte, pokud se chcete brát v Havířově. Radnice informovala, že přestože je 10.10.2010 neděle, vycházejí snoubencům vstříc a přijímají žádosti. Stejně tak radnice přijímá ještě žádosti na 1.1.2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenější svatební data