Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejoblíbenější studentská jídla. Poradíme, jak se najíst rychle a levně

Alena Menšíková

Alena Menšíková

22. 10. 2012

Marně přemýšlíte, co uvařit, aby to netrvalo dlouho a zároveň nebolelo vaši peněženku? Pokud u vás zrovna přespávají spolužáci nebo jste zkrátka dostali hlad, vyzkoušejte naše jednoduché tipy.

Když už vás na koleji přepadne hlad a nemáte moc času nebo sledujete oblíbený seriál a nechcete od něj odbíhat na více než 20 minut, zkuste některé z těchto jídel. Jsou skvělá, rychlá a studenty ověřená.

Špagety se sýrem a kečupem

Špagety stojí pár korun a lahev kečupu vám vydrží i na několik porcí. Když se ale chcete odměnit třeba za dobře vykonanou zkoušku, kupte si místo kečupu již připravenou omáčku s kořením (například boloňskou), kterou stačí jen ohřát.

špagety cca 10 až 15 korun
kečup cca 20 korun
100 g eidamu cca 20 korun
boloňská omáčka cca 25 korun

Vejce stokrát jinak

Vajíčka si můžete udělat na mnoho různých způsobů. Omeleta, vaječina, natvrdo, naměkko, na hniličku. Stačí vám k tomu v podstatě jen vejce, sůl, olej, popřípadě nějaké koření.

Co se týká soli a oleje, rozhodně se jedná o dlouhodobou investici, díky které můžete třeba i navázat nové známosti. Nikdy nevíte, kdy se ve vašich dveřích objeví pěkná holka nebo fajn kluk shánějící špetku soli nebo kapku oleje.

Do omelety nebo do vaječiny můžete přidat také pórek nebo jarní cibulku.

10 vajec cca 20 až 40 korun
1 l oleje cca 30 korun
1 kg soli cca 10 korun

Univerzální knedlík

Hlad rychle zaženete také díky houskovému knedlíku s vajíčkem. Stačí ho jen nakrájet na kostičky, hodit na pánev a zalít rozšlehaným vajíčkem. Máte-li raději sladké, kupte si hotové ovocné knedlíky. Ty jen ohřejete na páře nebo v mikrovlnce a máte jídlo bez práce.  Knedlíky stačí před servírováním posypat cukrem se skořicí a polít máslem či levnějším rostlinným tukem.

houskový knedlík cca 20 korun
sladké knedlíky cca 15 až 20 korun
tvaroh cca 15 korun
skořice cca 10 korun
cukr cca 20 korun
máslo cca 30 až 40 korun

Sladké kaše za pár minut

Pokud jste spíše na sladké, vyzkoušejte rychlovky jako je krupice nebo instantní jáhlová či ovesná kaše. Potřebujete jen horkou vodu nebo mléko a něco na ochucení. Nejlepší je cukr, instatntí kakao nebo mletá skořice.

krupice cca 20 korun
sáček ovesných vloček cca 10 korun
mléko 1 l cca 15 korun
instantní jáhlová kaše cca 30 korun
instantní ovesná kaše cca 40 korun

Něco zdravého

Pro posedlé zdravou výživou máme také tip. Vyzkoušejte zeleninové nebo houbové špaldoto. Jedná se o druh pšenice a stačí ho jen povařit ve vodě. Můžete si na něm pochutnat tak, jak je, nebo přidat cibuli, česnek, vejce nebo sýr.

špaldoto, balení cca 50 korun

Jednoduché na přípravu jsou také pečené brambory. Stačí je oškrábat, nakrájet a dát péct do trouby. Oblíbenou variantou jsou také americké brambory, u jejichž přípravy navíc odpadá povinnost zbavit brambory slupky.

Jak upéct brambory v troubě? Tipy na křupavou přílohu k masu

Nejlepší rada na závěr: Poproste maminku, aby vám navařila na týden dopředu a dovezené jídlo si jen ohřejte v mikrovlnce.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Nejoblíbenější studentská jídla. Poradíme, jak se najíst rychle a levně