Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nejnešťastnější zvířata na naší planetě. Evoluce rozdala své karty!

Tomáš Miška

Tomáš Miška

12. 4. 2011

Proces přirozeného výběru volí z různorodé skupiny jedinců ty, které zvýhodňuje nebo naopak potlačuje. Některé zvláštnosti ze zvířecí říše překračují meze racionality!

FOTO: Samec mořského koníka se stará o zárodky až pět měsíců

Samec mořského koníka se stará o zárodky až pět měsíců, Zdroj: sxc.hu

Samozvaná „Matka příroda“ pravděpodobně nadělila všem podle svého. Je plno nevysvětlených záhad a krutých hříček přírody.

Přes menší nejasnosti jako levorukost absolutně všech ledních medvědů nebo ozvěnu nevyvolávající kachní kvákání se dostáváme k těm nejnešťastnějším živočišným druhům na této planetě. Srovnání je aplikováno na lidské potřeby.

Mořský koník

Zdá se velmi nepravděpodobné, aby muž otěhotněl. Nejen u lidí, ale u všech živých tvorů se spoléhá na samičky, aby věnovaly veškerou péči svým budoucím potomkům. Ne u mořského koníka. Samička naklade vajíčka do břišního vaku samce a on se stará o zárodky až pět měsíců.

Je tedy nemožné si povyrazit se svými rybími přáteli někde v podmořské hospůdce. A až vás někdo obviní z toho, že jste pod pantoflem, vzpomeňte pánové, že může být hůř.

Štír

Hýření a zábava utopená v alkoholu všech barů a festivalů světa patří určitě k dnešní společnosti. Nicméně existuje stvoření, které nikdy nezakusí požitek veselé intoxikace alkoholem. Pouze jedna kapka destilátu na těle štíra vede k absolutnímu šílenství a následnému uštknutí vlastním jedovým trnem, a tím k usmrcení.

Navíc taková samička jednoho druhu štírů rodí svá živá mláďata neuvěřitelných 240 hodin. Pravděpodobně hororový scénář.

Krysa

Někdo by mohl říct, že život v kanále a konzumace odpadků po celý den je dost velký trest pro jedno stvoření. Ne však „Matka příroda“. Přidala další rozhořčení na malé krysí srdce. Její zuby rostou v rapidním tempu a je nutné, aby ubohé stvoření stále brousilo své řezáky. Určitě tak zabrání nepříjemným punkcím některých svých tělesných partií.

Představujeme další hříčky přírody

Míra nevzhlednosti nezná někdy mezí nejen v říši zvířat. Jsou však ti nejošklivější na pohled také nejnešťastnějšími?

Tučňák

Je krutější evoluční hříčky než nelétavý pták? Odejmuté privilegium, určené obyvatelům ptačí říše, vznášet se v oblacích a plout na větrných vlnách. Aby toho nebylo málo, tučňák musí podnikat dlouhé cesty kvůli páření a krmení mláďat. Velká hejna těchto ptáků urazí každoročně okolo 150 kilometrů. Výsledkem všeho snažení je jediné vejce, které inkubuje samec, zatímco matka se stará o zajištění výživné potravy.

Včelí trubec

Je patrné, že v žlutočerném světě hmyzu fungují včelí samci díky samičkám. Trubci se v úlech nečinně poflakují a nechávají se živit pilnými včelkami. Možná se to zdá jako sen každého muže, jenže na konci léta přestanou živitelky zásobovat včelí samečky, ti pomalu slábnou a jsou vyhnáni z hnízda. Nebo v tom nejhorším případě, po oplození matky roje, umírají vysílením.

Fretka

Po výčtu množství nešťastných mužských druhů přichází na řadu i dámská polovička. Pro samičku fretky je unikátně stresující období páření. Pokud se nepodaří navázat bližší kontakt s příslušníkem opačného pohlaví v době páření, nemůže si zalézt pod vyhřátou deku a kouknout se na smutně romantický film. Samička fretky zemře.

Blobfish

Tato podmořská ryba Psychrolutes marcidus se ukrývá hluboko pod mořskou hladinou a nikdo ji nenazve jinak než Blobfish. Nechceme si dělat legraci z žádného zvířátka ani jiného živého tvora, ale stačí se podívat na tuto kreaturu. Evoluce je vrtkavá štěstěna.

FOTO: Hříčka přírody zvaná Blobfish

Hříčka přírody zvaná Blobfish, Zdroj: youtube.com

Šváb

Je samozřejmě pozoruhodným faktem, že šváb dokáže přežít v případě nukleárního výbuchu. Nicméně jeho radiaci nepropustné tělo není důvod, proč řadíme švába do naší hitparády.

Je to komicky hororová schopnost – pokračovat v životě i po odříznutí hlavičky, a to po dobu dvou týdnů. Velmi působivé, avšak, buďme upřímní, kolik legrace takové bezhlavé finále života přinese. Marné potácení se bez cíle, zakopávání a obecně vzhled blázna bez hlavy. Švábovi byl dán dar života po smrti, ale jak s ním vlastně naložit?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejnešťastnější zvířata na naší planetě. Evoluce rozdala své karty!