Menu
TOPZINE.cz
Módní trendy

Nejmódnější mikiny pro ženy 2022

Módní dámské mikiny pomáhají porušit pravidla a vytvořit zcela nový a hlavně aktuální a stylový šatník. Letos se konečně rozloučily s pověstí sportovně-rapperského stylu. Důstojné místo těchto modelů bylo nalezeno nejen v každodenních, ale i v klasických obrazech. Navzdory módním trendům se styl nemění: halena s dlouhým rukávem na zip, vypasovanou nebo volnou siluetou a povinnou kapucí.

Móda 2022: Klasické dámské mikiny s kapucí

Klasické a neměnné styly nepotlačují módní a někdy zdánlivě kontroverzní trendy. Za pár let se stanou nezbytnou součástí masové módy, a proto se vyplatí využít nápadů designérů již dnes.

První a nejnáročnější je klasická verze modelu. Naprosto jednoduchý a až trochu mužný střih modelu je proveden s velmi lakonickou siluetou a klasickým barevným schématem. Navzdory převaze jasných barev se dámské mikiny 2022 udržely v elegantní barevné paletě. Švestka, lilek a grafit – tato řada představuje moderní klasiku. Určitě se hodí k jakémukoli ležérnímu vzhledu, který může na první pohled působit nedbale, ale pro každodenní použití je velmi elegantní.

Módní džíny, neutrální top a pohodlné boty. Obzvlášť trendy a „ostře“ však vypadají v kombinaci s klasickými a velmi módními kousky. Úzké, ke kotníkům zkrácené kalhoty v délce 7/8 a značková košile, případně klasická sněhobílá košile pánského střihu ze silné bavlny z nich udělají dokonalý komplet.

Dámské mikiny s dekorem

Trend, který vyvolává mnoho kontroverzí módních kritiků – světlé, provokativní módní mikiny s kapucí s efektním dekorem. Samotná směs sportovních stylů a obložení ve stylu „glam-chic“ – velmi dobrý nález. Osloví ty, kteří mají rádi netradiční a zároveň jednoduché a pohodlné věci. Tím spíš, že se dá kombinovat s ležérními i klasickými kousky.

Motivy a ozdoby odrážejí hlavní trendy: kamínky, výšivky a použití neonových odstínů, často společně. Příliš okázalé? Tento trend je však v souladu s velmi módním „dříve retro“ nebo „disco“ stylem této sezóny. Naposledy návrháři takto aktivně míchali barvy v 80. letech a právě vzhled z té doby je nyní na vrcholu popularity.

Módní oříznuté mikiny s kapucí

V sortimentu aktuálním pro rok 2022 upoutají pozornost modely se zkrácenou délkou, otevírající se a zdůrazňující linii pasu. Mohlo by se zdát, že móda takovýchto upřímných střihů je již minulostí, ale v této sezóně se zkrácená délka opět vrací do trendů.

Lze ji kombinovat s volnými i blízkými siluetami. Takové modely ocení majitelky štíhlých postav, a to tím spíše, že jsou doplněny půvabem zkrácených rukávů až k lokti.

Mikina-šaty

Alternativou k těmto modelům se v roce 2022 staly módní dámské mikiny-šaty. Široký klínový lem a volná, ale dokonale zdůrazněná silueta této mikiny jsou nejlépe podpořeny tenkými úplety.

V závislosti na ročním období to může být bavlna nebo vlna. Stačí si k tomuto modelu obléct silné punčocháče nebo legíny a přesně vytvoříte módní image.

Kombinování módních mikin a triček

Hlavní výhodou letošních modelů, které je třeba použít k vlastnímu obrazu, je však jejich jedinečná kompatibilita. Dokonale podporují jeden z nejmódnějších nápadů letošního roku – vrstvení. V tomto případě se vyplatí vzít si top, košili nebo mini šaty, které vytvoří kontrast délek a zkomplikují image. Ztělesnění módních nápadů a doplňků – dlouhé módní šály, které lze obtočit kolem krku.

Nezapomeňte, že i módní dámská mikina zdobená kamínky odkazuje na sportovní styl. Proto by měl obraz okamžitě odstranit kalhoty a košile upřímně sportovní styly. Elegantní topy, tenké pletené šaty a dokonce i sukně „školního“ střihu vytvoří z takových modelů ideální soupravu. Výjimku lze udělat u bot, elegantní tenisky https://shopsy.cz/damske-tenisky a frivolní tenisky jen podtrhnou jeho tón.

Modely mikin se sportovními motivy

Zvláště výhodně v těchto souborech vypadají modely se sportovní tematikou. Přesně ty, ve kterých si můžete jít zaběhat do parku. Jednoduchý a lakonický střih, naprostá absence dekoru a barva, která vám bude vyhovovat při sportovních aktivitách. Letošní módní sezóna nepřináší žádná překvapení – velká a dobře „čitelná“ loga jsou stále za hranicí dobrého vkusu. Tento trend citlivě zachytily přední sportovní značky, a proto i ty nejhezčí modelky vypadají v této sezóně velmi štíhle. O jejich původu nevypovídá logo, ale kvalitní materiál a pohodlný střih.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejmódnější mikiny pro ženy 2022