Filmová studia za 1,5 miliardy: To není Hollywood, ale Bratislava

V blízkosti Bratislavy se chystá výstavba druhého Hollywoodu. Obrovský areál s nejmodernějším vybavením i designem má nejen nalákat zahraniční producenty, ale i nabídnout nová pracovní místa.

Plocha 64 tisíc metrů čtverečních nabídne prostor pro tři luxusní hlavní haly filmových a televizních studií, které se dají rozdělit na dvě poloviny. Tři další objekty budou sloužit pro výrobu a sklad kulis, kostymérské dílny, IT centrum a kinosály pro 500 lidí. Hlavní trojúhelníkový objekt dosáhne výšky čtyř podlaží a překryje ho prosklená střecha; do stran pak budou vybíhat tři haly označené písmeny R, G a B, čemuž bude odpovídat i barva jejich fasády.

Nejlepší zázemí ve střední Evropě

Areál má poskytnout špičkové zázemí pro produkci, postprodukci, zvuk, speciální efekty a scénografii a vytvořit tak 258 nových pracovních míst. Komplex může být rovněž využíván pro kongresy a v další fázi k němu má být připojeno i relaxačně-kreativní centrum nebo univerzita. Za jednu z hlavních předností projektu považují autoři zvolenou lokalitu: stavba má být umístěna do blízkosti dálnice D4 mezi Jarovce a rakouské Kittsee.

Celková cena projektu je odhadnuta na 60 milionu euro (v přepočtu více než jedna celá pět miliardy korun) a zaštiťuje jej firma Solid Enterprise. Aktuálně je ve fázi vizualizace, stavební kámen by však měl být položen už na jaře příštího roku a spuštění provozu televizních a filmových studií je plánováno na rok 2016. Střední Evropa tak získá prvotřídní filmařský areál, který už nyní láká na Slovensko zahraniční producenty.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*