Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Nejmladší matka na světě měla jen 5 let. Jak žije dnes a kdo je otcem?

Redakce

Redakce

17. 1. 2018

Do nemocnice šla s podezřením na nádor, odešla s miminkem v kočárku. Pětiletá Lina se stala nejmladší matkou na světě. Šokující příběh z Peru hýbe světovými médii i dnes.

Rodiče měli podezření, že jde o nádor

Lina, která se narodila 27. září 1933, měla zprvu normální krásné dětství. Jak šel čas a dívenka rostla, rostlo i její bříško. Jakmile si toho její rodiče všimli, vyrazili s ní k lékaři v domnění, že se jedná o nádor. Malá Lina prošla řadou prohlídek a testů. Nádor se sice nenašel, za to miminko ano. Lina se hned stala bodem zájmu místních lékařů.

Říkáte si, jak je vůbec možné, aby dívka v tak mladém věku otěhotněla? Vždyť to nemůže být vůbec možné. Lékařům to samozřejmě vrtalo hlavou, a tak Linu podrobili rentgenu dělohy a řadě vyšetření. Zjistili, že Lina už jako dítě měla měsíčky. Hormonálně tedy bylo tělo dívenky na těhotenství připraveno.

Otec byl zatčen za sexuální zneužívání

Lina porodila chlapce 14. května 1939 ve věku pěti let, sedmi měsíců a 17 dnů. Dítě přišlo na svět císařským řezem a dostalo jméno Gerardo – po porodníkovi, který císařský řez prováděl. Lina se tak stala nejmladší matkou na světě. A kdo byl otcem? Podezřelým se automaticky stal její otec, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování své dcery. Byl vzat do vazby, ale krátce na to propuštěn, protože pro jeho vinu nebyl dostatek důkazů.

Kdo byl tedy skutečným otcem malého Gerarda se nikdy nezjistilo, a ani samotná Lina to údajně netuší. Gerardo vyrůstal vedle své matky v domnění, že je jeho sestrou. Pravdu mu sdělili až v deseti letech, aby ani on a ani Lina nepřišli v rámci možností o dětství.

Pro rodinu se ani po velkém odhalení nic nezměnilo a žili spokojeně dál. Když Lina dospěla, pracovala jako sekretářka na jedné klinice v Limě. Dnes je jí 84 let, stále žije v Peru se svým manželem a má ještě jednoho syna. Gerardo se bohužel vysokého věku nedožil. Zemřel ve 40 letech na leukémii.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Právě čtete

Nejmladší matka na světě měla jen 5 let. Jak žije dnes a kdo je otcem?