Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší vyhrává na DVD: Modrooký blonďák Terence Hill znovu na scéně

Terence Hill, hvězda westernů z druhé poloviny 20. století. Známe ho především ve spojení s hercem Budem Spencerem. Nejlepší vyhrává je jedním z nejnovějších Hillových filmů, rozhodně ale není nejlepším.

FOTO: Mé modré oči tě vidí, ty pse

Mé modré oči tě vidí, ty pse, Zdroj: youtube.com

Film

Na první pohled se snímek snaží tvářit, že bere westernový žánr smrtelně vážně. Objevují se dlouhé záběry, hrdinové si dlouhé chvíle hledí do očí pomocí střídání záběrů s jejich detaily, nechybí honičky, rvačky ani proslulé kroužení před pistolnickým soubojem.

Překvapivým prvkem je zde humorná stránka filmu. Divák si není úplně jistý, jestli jde o vtipné momenty plánované či neplánované. Některé hlášky a situace působí doslova jako parodie. Tyto výstřely ale nejsou příliš časté. Milovníky Terence Hilla by to nemělo odradit. Tento příběh určitě ještě neznají.

Doc West odešle své vydělané peníze do penzionátu. Chvíli poté ale poštu vyloupí bandité. Doc chce peníze získat zpět, a tak se vydává po jejich stopách. Ty ho přivedou do jiného městečka, kde se nám pomalu odkrývá celý jeho životní příběh.

Děj snímku Nejlepší vyhrává působí poněkud jednoduše, není to ale tak docela pravda. Nápad i skladba příběhu jsou v pořádku. Prostředí ale nepůsobí příliš přesvědčivě. Nejde o kostýmy, kulisy ani o rekvizity. Některé postavy se prostě na western chovají vyloženě zvláštně…

Rozeberme si například postavu šerifa. Je to takový správný chlapík a stojí na straně našeho kladného hrdiny. Proč by se ale zrovna šerif svěřoval někomu cizímu se svým velkým tajemstvím své minulosti a odkrýval svá slabá místa? Právě ten mocný z mocných v městěčku? Ten, který má být největší drsňák? Velice zvláštní. Působí to šroubovaně, asi takto: Tak jak bychom to těm divákům vysvětlili? No, tak to necháme na šerifovi. Proč by si nemohl zahrát s Docem na pravdu a vysvětlit tak dva životní příběhy důležitých postav?

To je největší problém filmu. Divák by se vůbec neměl pozastavovat nad tím, že postavy něco říkají, protože to je potřebná informace k dalšímu vývoji děje. Nemělo by to být vůbec patrné a nemělo by to působit zbytečně. Jinak nabízí snímek divákům celkem slušnou podívanou i jakous takous atmosféru divokého západu. Objeví se záhada, souboj a láska. O dojemné a humorné momenty také není nouze. Jen to provedení by mohlo být řekněme… preciznější.

DVD

Disk neobsahuje žádné bonusy. K dispozici je film v českém a anglickém znění, vše samozřejmě ve výborné kvalitě. Velice překvapující je absence titulků. Anglicky méně pokročilí milovníci původního znění mají prostě smůlu. Velká škoda.

Nejlepší vyhrává (Doc West)

Western
Itálie, 2009, 180 min

Režie: Giulio Base, Terence Hill
Hrají: Terence Hill, Paul Sorvino, Ornella Muti, Micah Alberti, Luce Rains, Guido De Angelis

Zvuk: český 2.0, anglický 2.0
Titulky: žádné
Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší vyhrává na DVD: Modrooký blonďák Terence Hill znovu na scéně