Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší videoklipy Papa Roach. Last Resort, Forever a další zazní na Sázavafestu 2010

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

8. 7. 2010

Jedna z nejlepších hard-rockových kapel, kalifornští Papa Roach, vystoupí v srpnu na Sázavafestu. Českému publiku tam představí své nové live album, které vychází toto léto. Kde se tato perla hudební scény vzala?

Hard-rocková kapela Papa Roach dorazí na Sázavafest, Zdroj: archiv kapely

Tato americká partička datuje své počátky až do roku 1993. V té době ale Papa Roach rozhodně nebyli tím, co pod tímto pojmem známe dnes. Pár mladých kluků se prostě rozhodlo, že je hudba baví natolik, aby se jí věnovali častěji. A to, že za pár let budou stát na pódiích, pro která by mnozí udělali takřka cokoliv, jim na mysl rozhodně nepřišlo.

>>> Papa Roach zahrají na festivalu Sázavafest (5. až 7. srpna). Kupujte vstupenky za 1 023 korun zde. <<<

První deska, kterou na sebe upozornili širší veřejnost, je z roku 1997.  Pod názvem Old Friends from Young Years ji znala alespoň malá část tehdejších teenagerů. Po ní následovalo několik dalších alb s písničkami jako Last Resort, Infest nebo Broken Home. Budoucí hity rádií a hitparád rychle nadchly další mladé.

S novým miléniem prolomili ledy

Druhé tisíciletí přivítala kapela vzpomínkovým albem Infest. A vybrali si správně. Deska měla obrovský úspěch, v USA se stala dokonce třikrát platinovou. Díky úžasné kombinaci skladeb a především jejich hudební kvalitě se Papa Roach vydali na koncerty nejen ve svém rodném kraji, ale navštívili i Velkou Británii a Japonsko. Posíleni podporou fanoušků se poté vrhli na tvorbu další desky.

She Loves Me Not, Time and Time Again, Getting Away with Murder, Scars, Take me… Takhle donekonečna bychom mohli jmenovat jejich nejlepší singly. A že jich skutečně nebylo málo. Kapela se samozřejmě nevyhnula svému hudebnímu vývoji, ale díky dokonalému propracování songů si získává stále nové fanoušky. Později začali přidávat videoklipy k těm nejlepším songům, a to doopravdy stojí za to.

Proměny

V roce 2006 uvedla kapela nové album The Paramour Sessions, kterým jenom potvrdila své kvality. Doposud poslední deskou je Metamorphosis z roku 2009. Nyní Papa Roachs dodělávají poslední úpravy na svém novém albu, které má vyjít už v létě. A že bude za něco stát, o tom snad doopravdy není pochyb. Přesvědčit se můžete třeba na Sázavafestu. Lístky jsou v prodeji za 1 023 korun a pořídit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší videoklipy Papa Roach. Last Resort, Forever a další zazní na Sázavafestu 2010