Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší videoklipy NightWork: Globální oteplování, Mája, Slunce v duši a další…

Hudební skupina NightWork, tvořená hudebníky, herci i sportovci, má na svém kontě několik hitů, které jsou v poslední době ke slyšení krom rádií také v televizi a v kinech. Ne každý ovšem ví, že je má na svědomí právě tahle parta kluků, proto přinášíme přehled toho nejlepšího z jejich tvorby.

Kapela NightWork, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Kapela NigthWork, která funguje již od roku 2007, je partou šesti kluků, mezi které patří i herec Jakub Prachař, Vojtěch Dyk či Jan Maxián. Jejich písně s kapkou šílenosti, jež nepostrádají vtip a dokáží tak rozveselit dav na kdejakém koncertě, jsou známé nejen mezi jejich fanoušky. Jde především o písně autorské, ovšem mají také songy, u kterých ponechali původní text jiných autorů a pouze pozměnili hudbu, jak tomu je u písně Včelka Mája.

Píseň uvedena výše je z alba Respectmaja, jež vyšlo v roce 2008 a je první deskou této české skupiny. Pochází z něho i další singl, který taktéž není neznámý. Globální oteplování – Já jsem gay! je to, o čem mluvím. Tato hitovka byla dokonce přeložena do čtyř jazyků a nechybí snad na žádném koncertu NightWork, přestože – jak tvrdí kluci – nikdo z nich gay není.

Ač máme do Vánoc daleko, dovolím si další píseň právě s vánoční tematikou. Jedná se trochu o parodii na tenhle největší zimní svátek, což je také patrné z videoklipu, kde si například Santa Clause zahrál Vojtěch Dyk. Nechybí také rapování a… Však posuďte sami.

Další písní, kterou máte možnost si poslechnout a zhlédnout k ní videoklip, je singl Kde tě mám hledat. Zajímavá, rytmická a plná nepopsatelných slůvek, kterými kluci častují pauzy.

Hitem posledních týdnů v rádiích, televizích a kinech je píseň Slunce duši. Ta se posluchačům zapsala do paměti především ve spojitosti s filmem Ženy v pokušení, který slaví úspěch v českých kinech a pro nějž právě NightWork tuto píseň vytvořili. Za zmínku určitě stojí, že Vojta Dyk nejen nazpíval tuto píseň, ale také si v komedii zahrál.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší videoklipy NightWork: Globální oteplování, Mája, Slunce v duši a další…