Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nejlepší tipy na levnou dovolenou v Evropě

Každý rok s příchodem léta nastává otázka, kam vyrazit na dovolenou, k moři nebo do hor, do nové destinace nebo zase do Chorvatska, na jak dlouho a jaký způsob dopravy zvolit. A hlavně, aby tento zasloužený odpočinek v zahraničí nezruinoval rodinný rozpočet. Naštěstí existuje spousta možností, jak naplánovat levnou dovolenou v rámci Evropy, přinášíme zde několik tipů, jak na to.

Levná dovolená u moře nebo aktivní dovolená na vlastní pěst

Někteří lidé preferují mít plánování své dovolené ve své vlastní režii, nemusí tak platit žádné poplatky za zprostředkování cestovním kancelářím a přizpůsobovat se nabídce destinací, délce pobytu nebo programu dovolené v případě poznávacího zájezdu. Tímto způsobem lze ušetřit nemalé peníze a naplánovat si svou vysněnou dovolenou podle sebe, ať už pobytovou u moře, aktivní na horách nebo poznávací ve městech.

Výhodné možnosti dopravy

Co se týče dopravy, je možné využít osobní automobil, pokud řízení na delší vzdálenosti nedělá problém. V případě volby dálkového autobusu nabízí výhodné ceny německá firma Flixbus, která se svou flotilou zelených autobusů brázdí největší města celé Evropy a díky jejich mobilní aplikaci mají cestovatelé jízdní řády vždy u sebe. Často jsou dostupné také akční Flixbus poukazy, které zlevní ceny jízdenek na opravdové minimum. Naopak levné letenky se dají snadno vyhledat, rezervovat a rovnou koupit třeba přes český portál Pelikan.cz, který porovnává ceny více než 800 leteckých společností v Evropě. Je dobré si stáhnout jejich mobilní aplikaci Pelipecky, kde na zákazníky čekají speciální Pelikan.cz slevové kódy, akce a soutěže, a nové články s radami a tipy na cestách.

Jednoduchá online rezervace ubytování

Ubytování se dá rezervovat přímo na webových stránkách hotelů, nebo lze využít rezervační platformy, které často nabízejí akční nabídky na vybrané pobyty. Jednou z nich je Booking.com, kde je možné bezplatně rezervovat jakkoliv dlouhý pobyt v nepřeberném množství hotelů, apartmánů, vil nebo kempů po celém světě a ušetřit díky Booking.com slevám. Velmi často je možné rezervaci zdarma stronovat v případě nenadálých komplikací nebo změnit její parametry jako délku pobytu nebo služby na ubytování. Někteří cestovatelé preferují bydlení v soukromých bytech nebo apartmánech, které pronajímají přímo místní lidé. Takový typ ubytování lze rezervovat přes světoznámou platformu Airbnb, která umožňuje kontakt čistě mezi pronajímatelem a nájemcem. Vybírat lze z široké nabídky v dané lokalitě a vybrat si ubytování přímo na míru.

Dovolená jako roadtrip v karavanu

Pro dobrodružnější povahy je vždy dostupná možnost pronájmu karavanu, obytného přívěsu nebo malé dodávky vybavené pro bydlení na cestách. V současné době je nabídka obytných domů široká s různými stupni vybavení a interiérovými vychytávkami. Každý cestovatel si tedy může vybrat svůj karavan na míru svým potřebám, počtu členů výpravy a finančním možnostech. Nespornou výhodou takové putovní dovolené s ubytováním na kolech je flexibilita a volnost, kdy je možné zůstat kdekoliv jakkoliv dlouhou nebo krátkou dobu. Praktické je mít s sebou v mobilu aplikace na bezplatné parkování a kempování, které ušetří případné starosti s poplatky a peníze v peněžence. Veškeré vybavení na kempování nabízí třeba česká firma Auto Kelly, kde si v akčním letáku Auto Kelly lze vybrat z velké nabídky zlevněného zboží.

Dovolená s cestovní kanceláří

Stále oblíbenou alternativou je samozřejmě dovolená s cestovní kanceláří, kdy se klient nemusí o nic starat kromě sbalení si kufrů a doražení na místo odjezdu. Nejprve si vybere z katalogu destinaci, ubytování – hotel, apartmán nebo vilu, způsob dopravy a jeden vybraný termín zájezdu, zaplatí cestovní kanceláři a nemusí nic dalšího kromě pojištění zařizovat. Přestože se dovolená s cestovní kanceláří může zdát jako nejdražší varianta, nemusí tomu tak nutně být. Pokud není klient vázaný termínem a vybranou destinací, může využít jedné z mnoha last minute nabídek zájezdů a ušetřit klidně i více než 50% z ceny dovolené. Takové výhodné nabídky propaguje třeba CK Alexandria se svými Alexandria akcemi, nebo cestovní kancelář ČEDOK, u které je na webu kategorie ČEDOK last minute zájezdy nejnavštěvovanější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší tipy na levnou dovolenou v Evropě