Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší seriály roku 2010: Sexy blondýna a banda nerdů proti mafii a astrofyzikovi?

Redakce

Redakce

29. 12. 2010

Seriály. Během zkouškového období nebo když se člověk nudí ideální společník. A jaké byly nejlepší za rok 2010 z pohledu redaktorů rubriky Film a TV?

No kdo by je nemiloval..., Zdroj: distributor seriálu

Ač nemusí být plně chápán, v rubrice Film a TV jednoznačně zvítězil seriál The Big Bang Theory, pro který se rozhodlo nejvíce hlasujících.

Vše ostatní je podružné: Ať už je to pátá série skvělého seriálu Dexter, dvaadvacátá série Simpsonů nebo třeba závěr seriálu Ztraceni. Jediným seriálem, který v roce 2010 začínal první sérií a umístil se, je mafiánské drama Boardwalk Empire (česky Impérium – Mafie v Atlantic City), v němž si hlavní roli střihnul Steve Buscemi.

Po jednom hlasu pak dostala druhá série Mentalisty, druhá série Community a populárně naučná třídílná série Into the Universe with Stephen Hawking.

Radek Lang (editor Filmu a TV)

Boardwalk Empire

Mafie je moje oblíbené téma a v tomhle seriálu je období prohibice ztvárněno precizně. Hlavní role Steve Buscemi, pilotní díl režírovaný Martinem Scorsesem, produkce HBO (parádní dekorace, kostýmy, interiéry i exteriéry), výborné postavy a kvalitní scénář (dobový kontext výtečně zvládnutý, odkazy k realitě organizovaného zločinu). Co chtít víc?

Into the Universe with Stephen Hawking

Ve třech dílech představuje profesor Hawking základní otázky ohledně vesmíru. Můžou existovat mimozemšťané? Lze cestovat časem? Jak vzniknul vesmír? Na všechno najdete odpovědi, a to v perfektním vizuálním podání, s poutavým komentářem a pozoruhodným scénářem.

Pavlína Nouzová (zástupkyně editora Filmu a TV, recenzentka)

The Big Bang Theory

Letos jsem načala jediný seriál, a to britského Sherlocka, ze kterého jsou možná fandové celí paf, ale mě zas tak moc neohromil (nemá Ritchieho). Ostatní série na pokračování ztrácí na kvalitě (HIMYM), případně se čím dál víc zamotávají (Heroes) nebo si, jak blbci, zabíjejí ty nejlepší postavy (i když Tudorovci asi nemají moc na výběr). Proto i u mě vítězí seriál o partičce geeků s blonckou v čele, protože holt jako jediný baví pořád stejně. Akorát mám asi problém s účesem Penny, dřív jí to slušelo mnohem víc.

Nela Christovová (zástupkyně editora Filmu a TV, profilářka)

The Big Bang Theory

Seriálový souboj sexy blondýna vs. banda nerdů, kteří se v mezilidských vztazích potácejí jako sloni v porcelánu, neztrácí na vtipnosti, ani ve čtvrté řadě… Hlavně, když občas nechápete, o čem je to vlastně řeč.

Monika Bukáčková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

The Big Bang Theory

Nejdříve jsem si myslela, že jde o bandu asociálních chlapů, kteří žijí fyzikou a nesmyslnými teoriemi o vzniku všeho možného. Nemýlila jsem se, ale je to úžasná zábava. Neschopnost Sheldona poznat sarkasmus nebo ironii, jeho duchaplné poznámky, o které nikdo nestojí, a Leonardova snaha o sousedku Penny tvoří neuvěřitelně vtipnou a inteligentní situační komedii.

Markéta Davidová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

The Big Bang Theory

Neuvěřitelně vtipný seriál, jehož kvalita má jako u málokterých vzestupnou tendenci, a díly jsou postupem času čím dál tím lepší. A to nemám vysoké IQ, komiksy znám hlavně ty z Garfieldem, Indiana Jonese ještě neznám a není to BAZINGA. Shame for me!

Tereza Janíková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Ztraceni

Ať už se z Lostu stalo v posledních sériích cokoliv, závěr jednoho z nejbombastičtějších seriálů poslední doby je pro mě jednoznačně seriálovou událostí roku. Proto volím Lost. Everything happens for a reason.

Nikola Němcová (redaktorka Filmu a TV, profilářka)

Dexter

Měla jsem dva kandidáty: Chirurgy a Dextera. Ale nakonec zvítězil tento charizmatický zabiják, který si po celých 5 sérií udržel svoji kvalitu bez žádných závažných klopýtnutí.

Adéla Nikodýmová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Mentalista

Ze všech těch krimi seriálů, kterými jsou naše televizní stanice zahlcené, si jen tento získal mé srdce. Druhá série je už sice slabší, ale alespoň neztratila vtip.

Eliška Nová (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Community

Lost uhráli ledacos. Poslední série ale zdaleka nevysvětlila všechno to, co nám tvůrci rvali do hlavy léta. HIMYM, ten odvar Přátel, o kterém všichni svorně švitoří, by měl už proboha někdo ukončit. Big Bang sice pořád ještě baví, ale ne tolik, co na začátku. House už neprudí. Se seriály je to letos bída.  Jako nejlepší tedy hodnotím americký sitcom, který se na české obrazovky nedostal. The Community má aspoň neokoukané tváře a neokoukané skeče.

Jan Novotný (porno-redaktor Filmu a TV)

Simpsonovi

Jsem stará škola, takže 22. řada Simíků je u mě jasná volba. Sice se humor nedá s pátou sérii vůbec srovnat, ovšem byla přiostřena dávka sarkasmu, a to se mi líbí.

[poll id=“43″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší seriály roku 2010: Sexy blondýna a banda nerdů proti mafii a astrofyzikovi?