Menu
TOPZINE.cz
Hudba

7 nejlepších seriálových znělek: Výběru dominují Přátelé nebo Pokémoni

FOTO: PřáteléKdyž v dnešní době zapneme televizi, zaplaví nás doslova tsunami nejrůznějších seriálů či sitcomů – od obrýleného detektiva z Miami až po plešatějícího doktora Mázla z Růžovky. Od nás nečekejte žádné drama, intriky nebo zaručené story ze života. My vám přinášíme výběr znělek, které dobyly seriálový svět.

FOTO: Pikachu

Česká verze znělky ze seriálu Pokémon se linula chodbami snad všech školek a škol v republice. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Miami Vice

Legendární akčňák z osmdesátých let, na nějž i přes často ostrou kritiku seriáloví nostalgici rádi vzpomínají. Kdo ho neviděl, tak o něm přinejmenším alespoň slyšel. Zajímavost: autorem hudby je Jan Hammer, skladatel českého původu, který emigroval do USA po roce 1968. Asi jeho nejznámější českou stopou je hudba s pohádce Šíleně smutná princezna.

Pravá krev

Seriál stanice HBO o sexy upírech, kterým už nestačí jen syntetická krev a pouhý pohled na krásné smrtelnice. Vampíři jsou zkrátka v kurzu.

Ženatý se závazky

Aneb typická americká rodinka v čele s Allem, který buduje kariéru prodavače bot, dále s Peggy, profesionální manželkou a ždímačkou kreditek, a dvěma vyvedenými dětmi – Kelly a Jackem.

Knight Rider

Kdo z nás v dětství nezatoužil po Kittovi – mluvícím autu, které splní každé vaše přání. No jo, Mach a Šebestová měli utržené sluchátko, David Haselhoff zase nabušenou káru.

Dawsonův Svět

Tragikomické milostné karamboly filmového fanouška Dawsona a jeho krásné kamarádky Katie Holmes čerpají inspiraci ze seriálu Young Americans. Počáteční boom kolem první série následoval kvůli jeho určité monotematičnosti snížený zájem o další epizody.

Pokémon

Pohled na malé barevné příšerky v dětství uchvátil snad každého. V době největší popularity Pokémonů si byli ráno schopni přivstat i ti největší spáči, jen aby neprošvihli další dobrodružství Ashe a jeho žlutého, křečku podobného, mazlíčka Picachua.

Přátelé

Tři kluci a tři holky, které netřeba dále představovat. V seriálu si zahrály hvězdy jako Brad Pitt, Bruce Willis nebo Charlie Sheen. Byl vysílán ve více než sto zemích a úvodní píseň do dnešního dne brázdí hitparády mnohých rádií.

A jaké jsou vaše oblíbené seriálové znělky? Své ohlasy nám piště do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 nejlepších seriálových znělek: Výběru dominují Přátelé nebo Pokémoni