Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší seriálové role roku 2010: Bazinga nás pořád baví!

Redakce

Redakce

30. 12. 2010

Některé seriály se zlepšily, jiné zhoršily. Některé si zachovaly své ostřílené postavy, jež staly již kultovními, jiné nabraly nové a také s nimi bodují. Která seriálová postava z letošního roku je právě ta vaše?

Shelly a jeho odsmraďovač, Zdroj: distributor seriálu

Už v čistě seriálovém žebříčku Filmu a TV zvítězil celkem s přehledem The Big Bang Theory. Bylo by pak trochu zvláštní, kdyby nedržel prim i mezi seriálovými postavami. A i když je možná Leonard tou ústřední, většina z nás hlasovala pro Sheldona Coopera. Cvok, asociál, milovník komiksů a takový roztomilý geek… Právě proto si získává sympatie fanoušků seriálu. Přitom byste byli asi překvapeni, že jeho představitel Jim Parsons je úplně normální kluk.

Shelly ale nebyl jediná role, která od nás dostala hlas. Další dvě komediální jsou, ale podobně jako on, trochu švihlé. Především Dr. House z již šesté série, který své pacienty léčí dosti neotřelými způsoby. Druhý je policajt Dexter (pátá série), jenž je podobně jako Sheldon tak trochu asociál. Ovšem s nožem v ruce. Stephen Hawking je nejen žijící člověk, ale také hlavní postava v naučném seriálu o vesmíru. A Samuel Sullivan? Řekněme, že od té doby, co Sylar otočil, Hrdinům chyběl záporák. A tak se vrátil T-Bag z Prison Breaku

Radek Lang (editor Filmu a TV)

Stephen Hawking – Into the Universe with Stephen Hawking

Velká osobnost. I přes své vážné zdravotní problémy jeden z nejgeniálnějších mozků světa. Jeho syntetizátorový hlas se stal legendární a příznačný. V dokumentárních seriálech dovede být naprosto pochopitelný a názorný. I laik tak může pochopit teorie obecné relativity, kvantové mechaniky nebo superstrun.

Pavlína Nouzová (zástupkyně editora Filmu a TV, recenzentka)

Samuel Sullivan – Robert Knepper – Hrdinové

Sama jsem si málem nevzpomněla, jak se tahle postava ze čtvrté série jmenuje. Důležitější spíš bude, kdo ji hraje – Robert Knepper, v Prison Breaku řečený T-Bag, psychopat a úchyl, který unesl, znásilnil a zabil šest dětí. Ne nutně v tomto pořadí. Útěk z vězení ale už skončil, a tak jsem se rozloučila i s tímhle výborným hercem. A ejhle, najednou na mě vykouknul v nové sérii Hrdinů! Navíc jde zase o roli záporáka, který k tomu všemu byl ale dotlačen okolonostmi a společností… Prostě homme fatale, k tomu s mocnými superschopnostmi. Mwhahaha!

Nela Christovová (zástupkyně editora Filmu a TV, profilářka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Komicky asociální fyzik, jehož nulová empatie pobaví, ale za souseda byste ho vážně nechtěli. Navíc má nechutně vysoké IQ, což taky dává dost nepatřičně najevo. Bazinga!

Monika Bukáčková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Geniální fyzik z Teorie velkého třesku je pro mě nejlepší seriálovou postavou letošního roku. Ten člověk skutečně vypadá jako naprostý magor, bez smyslu pro humor a cit. Jeho postoj, mluva, všechno perfektně sedí do jeho role a hraje opravdu přesvědčivě. Baví mě se na něho dívat.

Markéta Davidová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Okouzlující narcis s autistickými rysy a odzbrojujícím úsměvěm. Velká škoda, že není na nic – ani na holky, ani na kluky. Na jeho milostné avantýry čekám celý seriál, tak snad se konečně rozhoupe…

Tereza Janíková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Nebudu originální – je to Sheldon „Dopplerův jev“ Cooper z The Big Bang Theory.

Nikola Němcová (redaktorka Filmu a TV, profilářka)

Dexter Morgan – Michael C. Hall – Dexter

Nad tímto jsem nemusela uvažovat dvakrát, je to jasná volba. Žádná seriálová role mě nikdy takto nenadchla. Dexter se vám prostě zaryje pod kůži a už se vás nepustí.

Adéla Nikodýmová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Seriály moc nesleduji, ale Sheldon je legenda. Nezapomenutelný, těžko napodobitelný a nesmrtelný.

Eliška Nová (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Sheldon Cooper – Jim Parsons – The Big Bang Theory

Málokdo mi věří, že Sheldona Coopera bych chtěla mít za kamaráda. Inu, je to skutečně tak.

Jan Novotný (porno-redaktor Filmu a TV)

Dr. Gregory House – Hugh Laurie – Dr. House

Přiznám se, že seriálům nějak zvláště neholduju. Ale z toho mála, co jsem měl tu možnost vidět, mě nejvíce zaujal invalida Gregory. Nemá rád nikoho, ale všichni ho milují.

[poll id=“44″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší seriálové role roku 2010: Bazinga nás pořád baví!