Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Nejlepší připojení nabízí optický internet. Brno má spolehlivého poskytovatele

Optický internet se stal synonymem rychlého připojení k síti. I když většina z nás asi netuší, jak tato technologie přesně funguje, alespoň podvědomě máme zafixováno, že právě optický internet je tím nejlepším řešením. Zvláště v početnějších domácnostech je rychlost internetového připojení stěžejní. Představte si třeba, že rodiče sledují na chytré televizi Netflix, syn hraje online počítačové hry a dcera na tabletu sleduje videa ve vysokém rozlišení. I s takto velkým datovým tokem si moderní optický internet dokáže hravě poradit. 

Jaké výhody má optický internet?

Mezi výhody optického internetového připojení patří kromě oslnivé rychlosti, která může dosahovat až desítky gigabitů za vteřinu, také bezztrátovost přenosu. Laicky řečeno se tedy data na cestě kabelem ke konečnému uživateli nikde zbytečně neztrácejí, což pomáhá udržovat vysoké standardy připojení. Optickému kabelu, který je obvykle uložen v zemi, navíc nevadí prakticky žádné počasí.

To je zásadní rozdíl oproti bezdrátovému připojení vzduchem, kdy se jedna vichřice nebo bouřka může docela snadno proměnit v několik hodin bez internetu. Uživatel nemusí řešit ani žádné překážky jako třeba vzrostlý strom, dům souseda nebo vzdálenost od vysílače. Kam vede kabel, tam doputuje také rychlý internet. Vždy navíc bleskovou rychlostí.

Všechny tyto přednosti nabízí pro konečného zákazníka optický internet Brno.  Společnost Faster CZ poskytuje připojení skrze vlastní optickou síť, která je pod neustálým dohledem zkušených techniků. Je jedno, jestli je neděle, státní svátek nebo pátek večer. Technici jsou připraveni vždy. O internet pro Brno je zkrátka dobře postaráno. Faster CZ si zakládá na individuálním přístupu ke klientům. Pro získání cenové nabídky stačí vyplnit jednoduchý formulář na webových stránkách společnosti. 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejlepší připojení nabízí optický internet. Brno má spolehlivého poskytovatele