Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší metalcoreové songy II. Metalová rozcvička s Enter Shikari či Architects

Moji milí přátelé, je tady pondělí a s ním i druhý díl našeho metalového nářezu. Minulý týden jsme měli trochu té teorie, dnes si zacvičíme.

Parkway Drive Zdroj: myspace.com

Parkway Drive Zdroj: myspace.com

Mezi typické metalové pohyby, které můžeme na koncertech patří: metlení (házení hlavou, efektnější,máte-li dlouhé vlasy), paroháč, wall of death (dvě skupiny mající za úkol na povel se rozběhnout proti sobě), moshpit (běhání dokolečka – sranda hlavně na blátě), air guitar (hra na kytaru bez kytary) a mnoho dalších. Ke správnému protahování si můžete vybrat z řad našich instruktorů.

Parkway Drive – Sleepwalker

Parta surfařů od protinožců, kteří se vyžívají v hardcorových breakdownech. Metalcorová banda z poklidného pobřeží Byron Bay spolu funguje od roku 2002. Za tu dobu stihli vydat čtyři studiová alba, několik EP, procestovat téměř celý svět a ještě o tom natočit dokument Home Is For the Heartless. U nás se naposled zastavili na svém turné po Evropě v listopadu 2012.

Born of Osiris – Follow the Signs

Deathcorová kapela z Chicaga od svého založení v roce 2003 několikrát vystřídala jména jako Diminished, Your Heart Engraved nebo Rosecrance. Nakonec v roce 2007 nechali inspirovat egyptským bohem Osiris a příběhem jeho syna Hora. Jejich styl se charakterizuje jako technický metal, při kterém hojně využívají keyboardy, syntesizéry a naprogramovanou elektroniku. Na svém kontě mají dvě placky, letos v létě se chystají vydat svou třetí.

Architects – These Colours Don´t Run

Architekti jsou britští metalcaři z Brightonu. Spolu už to táhnou od roku 2004, kdy se stihli přejmenovat na Inharmonic a poté na Counting the Days,až zakotvili u Achitects. Za sebou mají už pět studiových alb a jedno split EP s Dead Swans. Jejich hudba používá složité, trhané kytarové riffy a temné takty. Nicméně jejich hudba není jen o technice, opírá se o chytlavé riffy a sbory. Spolu s Enter Shikari nabízí metalcore jako více mainstreamový.

Protest the Hero – Bloodmeat

Kanadská progresivní metalcorová kapela z Ontaria spolu hraje od roku 1999. Původně sice vlastnili optimistický název Happy Go Lucky, ale díkybohu nakonec pochopili že s takovým názvem to jako tvrdí metaloví hoši daleko nedotáhnou. Na triku mají už tři alba a čtvrté je na spadnutí. To si jako kapela rozhodli vydat sami bez pomoci labelu. Cílové částky téměř 130 tisíc dolarů se podařilo dosáhnout během 30 hodin, do konce kampaně hošani nasbírali trojnásobek původního cíle.

All That Remains – The Air That I Breathe

Heavy metalisti z Massachusetts i přes více než patnáctileté působení na metalové scéně nepatří do starého železa. Pochlubit se můžou šesti plackami a téměř 800 tisíc prodaných desek po celém světě. Zatím všechny jejich singly se dočkaly videoklipu, kromě songu The Waiting One. Spojují různé styly jako melodic death metal, melodic metalcore a heavy metal. Prostě taková moderní metalcorová kapela.

Enter Shikari – Sorry You´re Not a Winner

Enter Shikari je britská post- hardcore kapela, která vznikla v roce 2003 v St Albans , Hertfordshire . Spojují post- hardcore a různé metalcorové žánry , jako metalcore a alternativní metal s prvky různých elektronických žánrů, jako je electronica , dubstep , trance atd. Kapela je pojmenovaná podle lodi patříci strýci Roughton „Rou“ Reynolds a postavě ve hře, kterou napsal ještě před vznikem samotné kapely – oba se jmenují Shikari.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší metalcoreové songy II. Metalová rozcvička s Enter Shikari či Architects