Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší hudební momenty Oscarů 2014: kraloval Pharrell a jeho boty

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

7. 3. 2014

K filmům neodmyslitelně patří muzika. Večer, kdy se předávají prestižní Ceny akademie je sice věnován filmovému průmyslu, jako tradičně jsme však mohli vidět několik hudebních vystoupení, která pobavila diváky na celém světě. Podívejte se na pět z nich.

Pharrel Williams na Oscarech zazářil. | Zdroj: oficiální facebook interpreta

Pharrel Williams na Oscarech zazářil. | Zdroj: oficiální facebook interpreta

Pharrell Williams – Happy

Rozjařený Pharrell Williams opět bodoval. Na letošních Oscarech zazpíval svůj autorský hit Happy z filmu Já, padouch 2. Přestože za něj sošku nevyhrál, dokázal roztančit hvězdné hereček v publiku. Funky tónům neodolala například Meryl Streep, Amy Adams a čerstvá držitelka Oscara Lupita Nyong’o. Pharrell nepochybně zaujal i se zářivými nepřehlédnutelnými botami.

Indina Menzel – Let It Go (Frozen)

„Pro muzikály budu mít ve svém srdci navždy speciální místo,“ řekl John Travolta, když uváděl Indinu Menzel na scénu. Tato uznávaná herečka z Broadwaye disponuje obrovským talentem. Na tom se shodli i akademičtí kritici a její píseň Let It Go  z animovaného Ledového království ohodnotili Oscarem.

U2 – Ordinary Love

Irské rockové hvězdy U2 se letos dočkali nominace za emotivní píseň Ordinary Love, která zazněla v biografickém snímku Mandela: Dlouhá cesta za svobodou. Obličej jihoafrického bojovníka za lidská práva byla během živého vystoupení promítán na plátně za kapelou. Dojetí se neubránil ani Brad Pitt, který Bona a spol. přivítal na pódiu.

Pink – Over the Rainbow

Také Pink v neděli skládala poklonu, a to legendární herečce Judy Garland. Ta se skladbou Over the Rainbow z filmu Čaroděj ze země Oz vyhrála roku 1939 Oscara. Píseň v posledních letech připomněl zesnulý havajský autor Israel Kamakawiwoʻole. Je provedení americké Pink vydařenější než původní verze? K třpytícím šatům by mimo jiné určitě seděly Pharrellovy boty…

Karen O – The Moon Song

Dalším z nominovaných hitů, který bylo v onen večer možno slyšet živě, byl The Moon Song zpěvačky Karen O. Romantický film Ona se kromě písně dočkal nominací ve čtyřech dalších kategoriích. Proměnil jednu – za původní scénář Spikea Jonze, který začínal jako producent bláznivých Jackass.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší hudební momenty Oscarů 2014: kraloval Pharrell a jeho boty