Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2023

Nejlepší gymnázia jsou v Praze. Zadání maturitních testů Dobeš zveřejní 29. června

Zuzana Černá

Zuzana Černá

23. 6. 2011

Ministerstvo školství a CERMAT dnes zveřejnily žebříček nejúspěšnějších středních škol z pohledu právě skončených státních maturit. Nejlepší je První obnovené reálné gymnázium v Praze (PORG). Nikdo z tamějších maturantů nedostal trojku, dvojky se objevily výjimečně. Osmdesát procent z nich si přitom zvolilo těžší verzi zkoušky.

Ministr školství Josef Dobeš zároveň podotkl, že žebříčkové umístění všech středních škol nezveřejní. Bylo by to podle něj negativní a demotivující. „Nebudeme zveřejňovat negativní žebříčky,“ řekl ministr.

V čele PORGu stojí Václav Klaus mladší. Podle svých slov překvapený není. Jeho škola se totiž dlouhodobě drží mezi nejlepšími školami v hodnocení kvality vzdělávání. Úspěch ho ale těší. „Celkem obdrželi naši studenti dvakrát chvalitebnou, všechny ostatní testy byly hodnoceny na jedničku,“ vyzdvihl kvality svých žáků Klaus.

Pražské gymnázium Porg sídlící v Libni je známé nejen svými vynikajícími výsledky, ale také bohatými sponzory. Je mezi nimi také šéf ČEZu Martin Roman, který škole v minulosti věnoval miliony korun. Školné se pak pohybuje v desítkách tisících korun ročně.

TOP 10 nejlepších středních škol podle nové maturity

1. První obnovené reálné gymnázium, Praha 8

2. Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1

3. Arcibiskupské gymnázium, Praha 2

4. Gymnázium Nad Alejí, Praha 6

5. Cyrilometodějské gymnázium a SOŠ Pg, Brno

6. Gymnázium Palackého, Mladá Boleslav

7. Gymnázium Dašická, Pardubice

8. Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha 5

9. Gymnázium Jana Keplera, Praha 6

10. Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní, České Budějovice

Největší problémy měli studenti odborných učilišť.  Maturitou tam neprošel asi každý třetí.

Dobeš také slíbil, že ve středu 29. června maturitní testy zveřejní. Česká školní inspekce navíc nenašla žádná závažná pochybení, a ministr tak první ročník nové maturity hodnotil jako úspěšný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší gymnázia jsou v Praze. Zadání maturitních testů Dobeš zveřejní 29. června