Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší guilty pleasure filmy roku 2010: Které slátaniny se líbily vám, ale stydíte se za to?

Redakce

Redakce

27. 12. 2010

Guilty pleasure filmy. Jinak řečeno sračky, na něž vás hrozně baví se dívat, ale raději to neříkáte moc nahlas. Redakce Filmu a TV se ovšem rozhodla být upřímná a svěřit se, na které ty slátaniny se letos s chutí podívala.

Slavný 3D penis jsme bohužel nesehnali, takže alespoň takhle, Zdroj: distributor filmu

Guilty pleasure se liší člověk od člověka. Někdo může daný film považovat za pitomost, jiný by nikdy neřekl, že zrovna tohle je davem brané jako nekvalitní srágora. Proto i u nás narazíte na naprosto rozdílné odpovědi – jen na jednom snímku se shodly dvě redaktorky. Ano, třetí díl Stmívání. Upír Edward to holt umí, a není úplně košér nahlas vykřikovat jakékoli sympatie k němu a ukňourané Belle.

Letošní rok byl ovšem na podobně kvalitní díla celkem chudý, proto už na seznamu narazíte jen na pár scenáristicky slabších komedií a akční blbůstky. Za rom comy (tedy romantické komedie) se pere Záměna, která má vtip i šmrnc, ovšem davy diváků ji odsuzují za neoriginální zápletku a vyvrcholení (i když jak které vyvrcholení). Podobně je na tom drámo Všichni jsou v pohodě, kde od začátku stejně tušíte, jak celý film dopadne. Vrahouni mají zase tu smůlu, že tvůrci obsadili do hlavních rolí dva chudáky, kteří tak trochu neovládají mimiku či jakékoli jiné herecké prvky. Let’s Dance 3D navazuje na své předchozí dva brášky a pokračuje ve stylu scénář máme tuctový, tak tam šoupnem ňákej hipec a ono to půjde. Pro fandy původního Karate Kida bylo povinností vidět i jeho remake s malým Smithem, jenž nedopadl úplně marně. Horší je to už s tím, přiznat si nahlas, že se nám líbí slátaninka o malém outsiderovi, který to nakonec všem natře (klišé!). Posledním dvěma epesním guilty pleasure kouskům se ale radši vyhněte. Vrcholem Pirani 3D je trojrozměrný plovoucí penis a Kung Fu Kyborg jako jediný ze všech jmenovaných filmů tone v černém hodnocení podle masových diváků jedné česko-slovenské databáze…

Radek Lang (editor Filmu a TV)

Letos nic. Kajínek byl hodně nezvládnutý, ale zároveň ani ne příliš zábavný. 22 výstřelů se nepovedlo, ale ani tady nemůžu říct, že bych se při sledování nadprůměrně bavil. U Karate Kida jsem se bavil dost, ale to neberu jako špatný film nebo slátaninu. Asi bych si konečně měl pustit Stmívání…

Pavlína Nouzová (zástupkyně editora Filmu a TV, recenzentka)

Piraňa 3D, Kung Fu Kyborg

Prostě se nedokážu rozhodnout mezi trojrozměrným penisem a psychedelickým japonským Transformerem. U prvního jsem se nasmála víc než u Stmívání (a to je co říct), u druhého mi ukápla i nějaká ta slzička (ale byla jsem zase pod vlivem…). Ano, jsem pěkně trapná.

Nela Christovová (zástupkyně editora Filmu a TV, profilářka)

Asi žádný. Ne že by se letos nezadařilo vymyslet nějakou neskutečnou pitominu! Stačí si vzpomenout na drtivou většinu ubrečených komedií typu Záměna nebo pseudoakčňáků jako Benga v záloze. Docela jsem se pobavila, ale to je tak všechno.

Monika Bukáčková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Vrahouni

U Vrahounů jsem se skutečně královsky pobavila. Nejlepší postavu ztvárnila podle mě Catherine O’Hara, která celý film jen nasávala a přiblble se usmívala. Líbila se mi panika Katherine Heigl na začátku a naprostá odevzdanost na konci, kdy už je jí jedno, kolik aut ukradnou nebo kolik lidí zabijí, hlavně aby už byla doma.

Markéta Davidová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Pokud mám vybírat pouze z novinek za rok 2010, nemám svůj guilty pleasure film. Mám totiž úroveň a vytříbený vkus!!! Každopádně mám docela slabost pro starou dobrou Samanthu ze Sexu ve městě. Všemi hanobenou dvojku jsem neviděla, ale kdo ví, třeba by se mi to líbilo… Preventivně se za sebe stydím!

Tereza Janíková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Záměna

Rom com o vyměněném spermatu s žánrovou stálicí Jennifer Aniston a neokoukaným Jasonem Batemanem jsem původně vůbec vidět nechtěla. Špatně já!

Veronika Jílková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Twilight sága: Zatmění

Twilight ságu opravdu žeru a problémy lidí s tímhle filmem jdou mimo mě!

Nikola Němcová (redaktorka Filmu a TV, profilářka)

Twilight sága: Zatmění

Tak tohle je velké guilty pleasure. Jednička mnou prošla bez povšimnutí, u dvojky jsem se nehorázně zasmála, hlavně na místech, kde režisér smích neplánoval, ale trojka pro mne byla překvapením. Nakonec to nedopadlo tak špatně a já se ještě teď červenám nad tím, že se mi to celkem líbilo.

Adéla Nikodýmová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Let’s Dance 3D

Prostě to bylo super. Tancovali, měli na sobě svítící oblečky a účastnili se soutěže. Mám ráda taneční filmy, na toto volné pokračování série Step Upů nedám dopustit.

Eliška Nová (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Všichni jsou v pohodě

Chce se mi říct Záměna. Romantická komedie s Jennifer Aniston snad nikdy nedosáhne vysoké úrovně. Jenže sotva se na vás ten malej capart podívá, jste v koncích. Pro mě je ale asi největším guilty pleasure filmem roku snímek Všichni jsou v pohodě. Omluvou je pro něj sice skvělý Robert De Niro, jenže film hraje na city lacině. Co naplat. I klišé za klišé jdoucí někdy způsobí, že se vám ramena v kině otřásají a v krku vám uvízl celý houskový knedlík. A když odcházíte, máte pocit, že vám právě někdo řekl největší pravdu světa.

Jan Novotný (porno-redaktor Filmu a TV)

Karate Kid

Zaprvé je Jackie Chan naprosto skvělý herec, zadruhé jsem na poctivém Karate Kidovi vyrůstal a zatřetí… Zatřetí si to neumím vysvětlit. Ubijte mne – prostě se mi líbí.

[poll id=“40″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší guilty pleasure filmy roku 2010: Které slátaniny se líbily vám, ale stydíte se za to?