Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší fotbalové hymny k EURO. Podívejte se, jak fandí Shaggy či Enrique Iglesias

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

27. 7. 2011

Fotbalová mistrovství jsou velkou události pro všechny skalní příznivce tohoto sportu, ale svou mohutností se dotýkají de facto všech. A hudba k tomu také přispívá, neboť s každým mistrovstvím jsou nějaké písně spojené. Do dalšího EURA sice nějaký ten čas ještě zbývá, ale proč si nepřipomenout nejznámější hymny už teď?

Hit Waka Waka od Shakiry je populární i po skončení mistrovství Zdroj: youtube.com

Nejen televize mají v období mistrovství fotbalový nádech. Také rádia nám tuto událost mohou připomínat. Vždy jsou totiž vytvořeny songy speciálně pro tuto akci, nebo se s ní spojí samovolně a při jejich poslechu na šampionát prostě vzpomeneme. A to jak při mistrovství světa, tak při mistrovství Evropy, které bývá také často označováno zkratkou EURO.

Protože hymnami světových fotbalových šampionátů jsme se již zabývali, nyní si připomeneme pár nejznámějších z těch evropských šampionátů. Jednou z takových písní je hit z EURA 2000, které se odehrálo v Belgii a Nizozemí. Má ho na svědomí švédský hudebník E-type a jeho název je Campione 2000.

Po čtyřech letech přišlo další mistrovství Evropy. Tentokráte zavítaly fotbalové týmy i příznivci tohoto sportu do Portugalska. Celou událost provázel hlas Nelly Furtado, a to prostřednictvím písně Forca.

Ani v roce 2008 nebyla Evropa o své fotbalové mistrovství ochuzena, na což také reagoval hudební svět, především prostřednictvím Jamajčana Shaggyho. Ten kromě songu Like a Superstar přišel také s hitem, který okupoval přední příčky hitparád po celé léto. A tou písni není nic jiného, než Feel The Rush, kterou nyní máte možnost shlédnout.

Shaggy ovšem nebyl jediný, kdo hudebně doprovázel tento fotbalový svátek. EURO 2008 obohatil svou produkcí také Enrique Iglesias s hitem Can You Hear Me, který rovněž vedl hitparády před třemi léty.

Další EURO bude v roce 2012 v Polsku a na Ukrajině, jeho hymna však ještě známá není. Proto na závěr trochu zavzpomínáme na loňské světové mistrovství, které ovládly hned dva songy. Jedním z nich byl Wavin´ Flag od K´Naana a tím druhým, který vám nyní přinášíme, je rytmické a dynamické Waka Waka od Shakiry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší fotbalové hymny k EURO. Podívejte se, jak fandí Shaggy či Enrique Iglesias