Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší filmy, které musíte vidět v létě 2011. Hlasujte v anketě!

Veronika Jílková

Veronika Jílková

15. 5. 2011

Ať je teplo nebo mráz, v kině musíš trávit čas! Máme pro vás nabídku dvaceti filmů, které byste si za letošní léto neměli v žádném případě nechat ujít. Nebude nouze o komedie, dramata, pohádkové animáky, fantasy ani sci-fi. Chybět nebudou kouzla, pirátské bitvy ani rychlá auta!

Který film v létě nevynecháte vy?, Zdroj: distributor filmu

Captain America: První Avenger (Captain America: The First Avenger)

Česká premiéra: 4. srpna 2011

Film inspirovaný slavným komiksem se odehrává v období druhé světové války, kdy se dobrovolník Steve Rogers přihlásí do přísně tajného armádního programu. Díky němu se z něj stane supervoják s nadlidskou silou. Jeho vybavení zahrnuje nezničitelný štít a nehořlavou uniformu, pod kterou nosí neprůstřelné brnění z duralu. Jeho úhlavní nepřítel je obávaný Red Skull.

X-Men: První třída (X-Men: First Class)

Česká premiéra: 2. června 2011

Příběh filmu se odehrává mezi čtyřicátými a šedesátými lety minulého století. Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lehnsherr (Michael Fassbender) doposud zkoumali své zvláštní schopnosti a pracovali na zastavení největších hrozeb lidstva. Bývali to přátelé, ale potom se z nich stali nepřátelé na život a na smrt. Stali se z nich Profesor X a Magneto. A tak začíná válka mezi X-Meny a Bratrstvem.

Transformers: Dark of the Moon

Česká premiéra: 30. června 2011

Autoboti a zlí Decepticoni se ve třetím pokračování slavných Transformerů střetnou na Měsíci a jedinými zachránci světa nebude nikdo jiný než Sam Witwicki (Shia LaBeouf) a jeho kamarád Bumblebee v podobě sportovního auta.

Green Lantern

Česká premiéra: 18. srpna 2011

Ryan Reynolds se v kůži Hala Jordana stane, jako vůbec první zástupce lidské rasy, shodou nešťastných okolností členem ochránců rovnováhy vesmíru jménem Green Lantern. A právě včas, chtělo by se dodat. Ústřední arcipadouch se už totiž třese na ovládnutí světa, vesmíru a vůbec.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Česká premiéra: 19. května 2011

Hlavní hrdina kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) je povolán ke králi, aby našel fontánu věčného mládí. Král mu nabídne, že má loď i s posádkou a kapitánem, který je již připraven vyplout. Později se ukáže, že kapitánem není nikdo jiný než další oblíbený výtržník Hector Barbossa (Geoffrey Rush). Ve filmu se objevuje Jackova bývalá milenka Angelica (Penélope Cruz), u které si ovšem není jistý, zda jde opět o lásku, nebo si jen zahrává s jeho city a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když Jacka donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne’s Revenge, loď obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více – Černovouse, nebo ženy ze své minulosti?

Pařba v Bangkoku (The Hangover Part II)

Česká premiéra: 9. června 2011

Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) a Doug (Justin Bartha) podnikají jízdu do exotického Thajska na Stuovu svatbu. Po nezapomenutelné rozlučce v Las Vegas nenechá Stu nic náhodě a naplánuje zcela bezpečnou, poklidnou pozdní snídani. Jenže ne všechno se vždy děje tak, jak se naplánuje. Co se stane ve Vegas, sice může zůstat ve Vegas, ale co se stane v Bangkoku, si nedokážete ani představit.

Auta 2 (Cars 2)

Česká premiéra: 28. července 2011

Druhý díl zábavných autíček bude tentokrát ve stylu závodů formule 1. Blesk McQueen se s ostatními hrdiny vydá opět na Závod šampionů, který probíhá v pěti zemích po celém světě. Vše začne v Tokiu na hoře Fuji, poté zamíří do německého Schwarzwaldu a italského Porto Corsa, které je inspirováno Monte Carlo Grand Prix. Dále zažijí 24hodinový závod v Paříži a finále se odehraje v Londýně s cílovou rovinkou u Buckinghamského paláce. Nebude chybět ani Burák a jeho nezapomenutelné hlášky.

Super 8

Česká premiéra: 16. června 2011

Je léto, rok 1979 a studentská skupina natáčí amatérský film na kameru Super 8. Jednou se stanou svědky vlakové nehody, při které se z jednoho vagonu něco dostane na svobodu. Nešťastnou náhodou to byl právě vlak převážející přísně tajný náklad z oblasti 51. Krátce po havárii začnou v městečku mizet lidé. Místní šerif, který se snaží odhalit pravdu, po čase zjišťuje, že na obyvatele číhá mnohem větší hrozba, než si vůbec dokázali představit.

Kovbojové a vetřelci (Cowboys & Aliens)

Česká premiéra: 25. srpna 2011

V Arizoně ve městě Silver City Apači a západní usedlíci musí na určitou dobu odložit své neshody. Musí přestat řešit spory o to, jak žít vedle sebe a při tom se nezabít, v jejich městě totiž přistála mimozemská loď.

Planeta opic (Rise of the Planet of the Apes)

Česká premiéra: 11. srpna 2011

Další zfilmovaný příběh o planetě opic se nyní odehrává v dnešním San Franciscu, kde lidé vlastní vědecké přístroje na genetické inženýrství. A právě to vede k rozvoji inteligence u opic, které získávají nadvládu a začínají vést válku.

Strom života (The Tree of Life)

Česká premiéra: 21. července 2011

V 50. letech 20. století se setkáváme s jedenáctiletým Jackem, jenž je jeden ze tří synů průměrné rodiny ze středozápadu USA. Jeho život se zdá být z počátku naprosto pohodový, běžnýma očima vysněný a krásný. Ovšem právě takový život se vzápětí dokáže změnit ve složitý labyrint plný voleb a vnitřních bojů. Do toho se dostává i dospělý Jack (Sean Penn), který putuje bytím jako ztracená duše a postupně si uvědomuje, jak vše doopravdy funguje.

[poll id=“75″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší filmy, které musíte vidět v létě 2011. Hlasujte v anketě!