Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší evropský festival? Heineken Open’er v Polsku

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

25. 1. 2010

OpenerDevátý ročník oblíbeného polského Heineken Open’er Festivalu, který byl dokonce oceněn jako ten nejlepší, se bude konat od 1. do 4. července 2010 v Gdynii na letišti Gdynia-Kosakowo. Pokud se sem náhodou vypravíte, vaší pozornosti rozhodně neuniknou kapely Kasabian a Pearl Jam, které už svou účast potvrdily.

Best Mayor Festival, Zdroj: opener.pl

Best Mayor Festival, Zdroj: opener.pl

Open’er festival byl už pětkrát zvolen nejlepší událostí roku polským rádiem Radio 3 RDK ballot a letos získal toto ocenění i v hudební sekci portálu Onet.pl. Tento festival byl také oceněn jako nejlepší festival na evropském udělování prestižních festivalových cen v Groningenu. Čím si to zasloužil? Festivalové městečko na sebe upozorňuje především blízkou pláží, mořem a sluncem, mimo to také typickými stánky s občerstvením, stanovým kempem a prostorem pro sportovní aktivity, divadelní představení nebo promítání filmů. Rok od roku atrakcí neustále přibývá. Co se hudby týče, objevíte více než sto dvacet různých umělců. Na sedmi pódiích se zde v průběhu času vystřídali například Cypress Hill, Pink, Snoop Dogg, The White Stripes, Underworld, Placebo, Manu Chao, Franz Ferdinand, Sigur Rós, Muse, Björk, Massive Attack, Jay-Z nebo Sex Pistols.

Velkými lákadly letošní sezóny čtyřdenní akce budou zaručeně kapely Pearl Jam, ti letos slaví 20. výročí vzniku, a Kasabian, o kterých se pořadatel Mikołaj Ziółkowski vyjádřil: „Mělo se to stát – dříve nebo později. Tato skupina se objevovala ve všech nejžhavějších diskuzích ohledně příštího festivalu a tento rok byla nejžádanější.“

Vstupenku na celou čtyřdenní akci seženete za 93 euro (390 zlotých), třídenní vstupenka vás vyjde na 79 euro (330 zlotých). Pokud navštívíte jenom jeden z festivalových dní, zaplatíte 37 euro (155 zlotých).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší evropský festival? Heineken Open’er v Polsku