Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nejlepší evropské země pro dovolenou s dětmi

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 12. 2022

Dovolená s dětmi může být stresující. Jakmile jim ale poskytnete dostatek zábavy a podnětů, užijete si ji naplno všichni. V Evropě existuje mnoho nádherných míst, která můžete navštívit s menšími i většími dětmi. Dnes se podíváme na čtyři evropské státy, kde najdete úžasnou zábavu pro sebe i své děti bez ohledu na jejich věk. Kromě následujících zemí můžete navštívit také:

  • Rakousko – Vídeň, motýlí dům, zámek a zoologická zahrada Schönbrunn,
  • Itálie – Řím, Koloseum, Ostie.

Anglie vás mile překvapí

Velká Británie může na první pohled působit nudně a ponuře, ale opak je pravdou. Zábava zde čeká na fanoušky Legolandu i Harryho Pottera. Pro milovníky zvířat je zde zoologická zahrada v Londýně, stejně jako Londýnské oko, ze kterého uvidíte celé město jako na dlani.

Za přírodou rozhodně na Slovensko

Slovensko nabízí úžasné památky, přírodu i výlety. Nízké Tatry jsou jednou z nejoblíbenějších destinací u našich sousedů. Pro ubytování je nejlepší hotel Nízké Tatry, který vás přiblíží k přírodě i slovenské kultuře. Můžete zde vidět slavný Chopok, ledovcové jeskyně a mnohem více.

Druhou oblíbenou oblastí je Slovenský ráj nebo Liptov. Hotel Liptov nabízí nádherné ubytování. V jeho okolí najdete Aquapark Tatralandia, který patří k nejlepším na Slovensku. Děti si ale užijí také Hurricane Factory, kde si mohou užít létání ve větrném tunelu.

Za mořským světem do Španělska

Jakmile se řekne Španělsko, asi se vám vybaví jen býčí zápasy a horko. Pravdou je, že tu najdete nádherné Mořské akvárium, fontánu Font Magica nebo pláž Barceloneta. Stejně tak můžete zkusit projížďku v tzv. Vlaštovce. Jde o dvoupatrovou loď, takže půjde o jedinečný zážitek.

Návštěva Disneylandu ve Francii

V případě Francie vás jistě napadne Eifellova věž. To asi nebude pro děti nejzajímavější. Disneyland pro ně bude velmi přitažlivý a uvidíte, že si prohlídku užije celá rodina. V Paříži se také nachází krásné kolotoče, muzeum voskových figurín a druhá nejstarší zoologická zahrada v Evropě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejlepší evropské země pro dovolenou s dětmi