Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nejlepší cestovatelské zážitky. Kde se nudit určitě nebudete

Linda Svobodová

Linda Svobodová

22. 6. 2011

Mnoho cestovatelů už nebaví polehávání na pláži a návštěvy turisticky profláknutých památek. Ať už patříte k vyznavačům adrenalinu nebo ekologie, máte na výběr z mnoha nezapomenutelných cestovatelských zážitků po celém světě.

FOTO: Adrenalin na horských kolech

Adrenalin na horských kolech, Foto: Radek Lang, Topzine.cz

Tradiční asijská umění nebo jízda na horských kolech kalifornskou divočinou jsou podle cestovatelského portálu Lonelyplanet jedněmi z kultovních zážitků, které si náročný turista nemůže nechat ujít.

5. Kaligrafie v Kjótu, Japonsko

Jestliže japonské písmo patří k nejtěžším na světě, co teprve kaligrafie? Umění krasopisu se můžete naučit v Kjótu na japonském ostrově Honšú. Místní asociace žen pořádá kurzy, kde se nejen poučíte o historii tohoto tradičního umění, ale sami si také můžete vyzkoušet namalovat oblíbené japonské znaky.

4. Horská kola v Marin County, USA

Kalifornský okres Marin County je kolébkou horské cyklistiky. Hora Tamaplpais v chráněné krajinné oblasti severně od San Franciska naproti slavnému mostu Golden Gate Bridge je rájem pro cyklisty holdující adrenalinu. Lesnatou, místy mírně zvlněnou i prudce klesající a stoupající krajinou se tu prohánějí malí i velcí, začátečníci i profesionálové.

3. Kung-fu v Šaolinském klášteře, Čína

FOTO: Bojové umění kung-fu

Bojové umění kung-fu, Zdroj: sxc.hu

Mniši v klášteře v čínské provincii Che-nan museli již od jeho založení v 5. století n. l. neustále čelit útokům zvenčí, takže se bojové umění stalo pro jejich život nutností. Dnes klášter každoročně přijímá nadšence, kteří jsou za 2 000 dolarů ochotni podřídit se drsnému výcviku.

Pokud se nechcete podrobit každodennímu více než desetihodinovému drilu, máte možnost shlédnout alespoň vystoupení pro turisty, kde nechybí například efektní lámání ocelových tyčí hlavou.

2. Lekce přežití v buši, Keňa

Pokud si na pár dní chcete vyzkoušet život bez vymožeností moderní doby nebo se vžít do kůže trosečníka, navštivte panenskou přírodu africké Keni. Kvalifikovaný tým expertů tu za zhruba 40 amerických dolarů učí malé skupinky postavit přístřeší, založit oheň, najít a připravit jídlo, určit cestu za pomoci hvězd nebo rozpoznat zvířecí stopy a zvuky.

1. Stavba pece v Cadmalce, Peru

FOTO: Horská chatrč

Horská chatrč je ideálním prostředkem pro odpočinek, Zdroj: sxc.hu

Příznivci ekologie mohou vyrazit do peruánského města Cadmalca. Sami tu nashromáždíte materiál vhodný pro stavbu pece a následně ji i postavíte, a to všechno pro dobrou věc. Nejen svým hostitelům, ale i ostatním rodinám tak poskytnete šanci na zlepšení dýchacích potíží, které jsou způsobovány vařením nad otevřeným ohněm.

Za zhruba 1 000 amerických dolarů za sedmidenní pobyt se vám kromě dobrého pocitu z vykonané práce dostane ubytování v horské chatě a také výletů do okolí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší cestovatelské zážitky. Kde se nudit určitě nebudete