Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší animované filmy v roce 2017: Z těchhle šesti snímků si vyberou děti i dospělí

Redakce

Redakce

20. 1. 2018

Není jednoduché natočit animovaný film, u kterého se budou bavit děti, ale jejich rodiče neusnou. V loňském roce se ale objevilo pár kousků, ze kterých si vyberete.

LEGO Batman film (The Lego Batman Movie)

Po veleúspěšném LEGO Příběhu se do našich kin dostalo i pokračování s Batmanem v hlavní roli. Nechybí povedené vtípky, hlášky a oblíbení superhrdinové jako Superman nebo Flash. Oproti hrané Lize spravedlnosti má ale Batman a jeho tým ve žlutém provedení náboj a neuzívete se u něj.

Tentokrát se podíváme do Gothamu, kde osamělý Batman brání město před zločincem Jokerem. Tak trochu ale zkostnatěl – tvrdí, že nepotřebuje nikoho k životu, a je hrubý dokonce i k samotnému Jokerovi. Jenže co když velký superhrdina přijde o svého velkého superpadoucha?

Pokud by vás náhodou Batman nezajímal, ještě tu je LEGO Ninjago film. Hit zaměřený hlavně na malé kluky.

Balerína (Ballerina)

Povedený animák nemusí vyprodukovat velké studio v Hollywoodu. Důkazem je Balerína, film o dvou sirotcích, kteří se vydávají na dlouhou cestu do Paříže. Splní si své sny? A zjistí, co je to opravdové přátelství?

I když tomu název snímku může napovídat, rozhodně film není určený jen pro malé holčičky toužící stát se baletkami. Dojemný příběh zaujme i dospělého. V originálním znění hlavní hrdiny namluvili Elle Fanning (Zloba – Královna černé magie) a Dane DeHaan (Kronika).

Mimi šéf (The Boss Baby)

Navenek je to sice roztomilé miminko, uvnitř je ale hlavní hrdina velký šéf. Vede společnost BabyCorp, které zničehonic začaly klesat tržby. Proč? Děti postupně prohrávají na trhu rodičovské lásky a jsou nahrazovány chlupatými mazlíčky – štěňaty. A s tím se Mimi šéf nemůže smířit.

Nekorektní animák se bude dětem líbit díky batoleti v hlavní roli, dospělé pak zaujmou vtípky a celkově svět, ve kterém se film odehrává. Anebo to vše můžete vzít jako metaforu: chcete raději mimi, nebo štěně?

Auta 3 (Cars 3)

Třetí díl slavných Aut už sice není to, co bývala jednička, ale pořád má jeho zhlédnutí smysl. Hlavně díky perfektní animaci, se kterou si studio Pixar znovu vyhrálo. Příběh je ovšem podobný jako v prvním díle nebo ve spoustě jiných animovaných filmů – plný poučení a sebeuvědomění (několikrát vás napadne boxerská sága Rocky).

Na scénu se tu opět vrací legendární závoďák Blesk McQueen. Nyní ale zjistí, že už nestačí konkurenci a nové generaci aut. Protože ale bez závodění nedokáže žít, zkusí se přizpůsobit. K návratu na výsluní by mu mohla pomoci šikovná automechanička.

Můj život Cuketky (Ma vie de courgette)

Zdaleka ne každý animovaný film je určený pro malé děti a Cuketka je toho jasným příkladem. Narážky a příběh v tomhle francouzském snímku pochopí spíš dospělí, kteří navíc ocení i neotřelou animaci.

Ve filmu se podíváme do dětského domova, kam se hlavní hrdina dostal po smrti maminky. Setká se tu ale s novou rodinou – Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice si taky prošli nelehkým životem. Takové přátele jen tak nenajdete.

Kapitán Bombarďák ve filmu (Captain Underpants)

Tenhle animák se sice do českých kin nedostal, ale je to velká škoda. Je perfektní pro dvojici rodič-dítě. Přímočarý příběh plný jednoduchých vtipů zaujme ratolesti, zatímco se rodič bude bavit nad některými povedenými absurdními kousky hlavních hrdinů.

Těmi jsou George a Harold, čtvrťáci, kteří nadevše milují vymýšlení nejrůznějších žertíků. Jednou ale omylem zhypnotizují ředitele své školy. A začnou se dít věci… Film studia DreamWorks Animation je plný metahumoru, který si zaslouží zhlédnutí alespoň v té televizi.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejlepší animované filmy v roce 2017: Z těchhle šesti snímků si vyberou děti i dospělí