Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejhrůzostrašnější přebaly alb. Oživte jimi váš halloweenský večer

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

25. 10. 2011

!Fotogalerie!Halloween, večer plný hororových scén a strašidelných masek, je za dveřmi. Nechte se inspirovat těmi nejděsivějšími a neodpornějšími přebaly hudebních desek. Přinášíme výběr dvaatřiceti nejpůsobivějších.

FOTO: Cannibal Corpse přebal CD

Album Butchered at Birth od Cannibal Corpse, Foto: přebal alba

Večer 31. října patří už řadu století všem svatým. A přestože Halloween slavily především anglicky mluvící země, dnes tento svátek našel své místo i v českých rodinách.

Podívejte se také na obaly nejdůležitějších hudebních desek z Lega

Trocha podobné hororové a strašidelné tematiky se objevuje i v hudbě. Především na přebalech vydaných alb. Nejvíce jich najdeme samozřejmě na poli metalu, ale děsivé obaly lze najít například i u legendárních The Beatles. Podívejte se s námi na třicet dva nejzajímavějších hrůzostrašných přebalů, které rozhodně nepatří do princeznovského pokoje.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/24-10-2011-hudba-nejhruzostrasnejsi-prebaly-alb/]

Halloweenovská tradice sahá již do časů, kdy evropský kontinent obývali Keltové. Ti v poslední říjnovou noc uctívali Boha Mrtvých, aby mohli pomoci duším všech zemřelých odplout do Země Mrtvých. Lidé svítili svým zemřelým předkům na cestu a převlékali se do nejrůznějších masek a starých hadrů, aby se ochránili před zlými duchy.

Horor a strach pronikly nejen do hudby, ale také do grafiky coverů

Tradiční keltský rituál se ale v průběhu času proměnil v přehlídku vydlabaných svítících dýní a rej masek. Z duševního obřadu se stal komerční svátek, obavy a strach z neznámého světa mrtvých vystřídala zábava a spousta sladkostí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejhrůzostrašnější přebaly alb. Oživte jimi váš halloweenský večer