Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Nejdražší videoklip natočil Michael Jackson, Madonna je mu v patách

Redakce

Redakce

13. 8. 2010

Peníze se dnes utrácejí za všechno možné. Za auta, jachty, drahé dovolené. A také za hudební videoklipy. Sedm těch nejdražších jsme našli.

 

7. Mariah Carey – Heartbreaker

Sedmý nejdražší hudební videoklip všech dob se datuje do roku 1999. Pod rukama režiséra Bretta Ratnera byla nahrána píseň Heartbreaker, ke které vznikl fantastický videoklip a který nazpívala Mariah Carey ve spolupráci s americkým rapperem Jay-z. Okamžitě se stali hitem číslo jedna v evropských a amerických hitparádách. Můžete v něm vidět nejen Mariah Carey, ale také herce Jerry O´Connella, známého například z filmu Mise na Mars. Klip vyšel tvůrce na 2,5 milionu dolarů.

6. MC Hammer – Too Legit to Quit

Stejně jako klip Mariah Carey stálo i šesté místo žebříčku 2,5 milionu dolarů. Konkrétně jde o videoklip k písni MC Hammera s názvem Too Legit to Quit. Téměř šest a půl minuty dlouhé video vzniklo v roce 1991 pod režií Ruperta Wainwrighta. Zajímavostí je, že v roce 2008 se toto dílo umístilo na pátém místě v žebříčku Nejhorších videoklipů všech dob a zároveň také na prvním místě žebříčku Zapomenutých videoklipů.

5. Puff Daddy – Victory

Režisér Marcus Nispel se v roce 1998 postaral o videoklip k písni Victory od Puff Daddyho za 2,7 milionu dolarů, který se v žebříčku umístil na pátém místě. Píseň se v roce 1992 vyšvihla na 19. místo v americké hitparádě Billboard Top 100 a spolupracovali na ní The Notorious B.I.G. a Busta Rhymes.

4. Madonna – Bedtime Story

Za 5 milionů dolarů bylo v roce 1995 natočeno video k písni Bedtime Story. Píseň napsala islandská zpěvačka Björk a nazpívala ji Madonna. Režisérem se stal Mark Romanek. Videoklip je nyní součástí filmové a video kolekce Muzea moderního umění v New Yorku.

3. Madonna – Express Yourself

Také o třetí místo se postarala Madonna. Už z roku 1989 pochází klip k písni Express Yourself, který režíroval David Fincher. Jde o jeden ze zpěvaččiných největších hitů, na jehož klip bylo potřeba 5 milionů dolarů.

2. Madonna – Die Another Day

A do třetice opět Madonna. Video z roku 2002 k písni Die Another Day stálo 6,1 milionu dolarů. Režie se ujal švédský režisérský tým Traktor a píseň se stala úvodní melodií k bondovce Dnes neumírej.

1. Michael Jackson, Janet Jackson – Scream

Koho by překvapilo, že první místo v žebříčku nejdražších hudebních videoklipů všech dob obsadil popový král Michael Jackson. Společně se sestrou Janet nazpíval píseň Scream. Klip k písni vyšel na neuvěřitelných 7 milionů dolarů a o režii se postaral Mark Romanek. Přesně 13. června 2010 oslavil klip své patnácté narozeniny.

[poll id=“19″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejdražší videoklip natočil Michael Jackson, Madonna je mu v patách