×
TOPZINE.cz

Nejdražší videoklip natočil Michael Jackson, Madonna je mu v patách

Peníze se dnes utrácejí za všechno možné. Za auta, jachty, drahé dovolené. A také za hudební videoklipy. Sedm těch nejdražších jsme našli.

 

7. Mariah Carey – Heartbreaker

Sedmý nejdražší hudební videoklip všech dob se datuje do roku 1999. Pod rukama režiséra Bretta Ratnera byla nahrána píseň Heartbreaker, ke které vznikl fantastický videoklip a který nazpívala Mariah Carey ve spolupráci s americkým rapperem Jay-z. Okamžitě se stali hitem číslo jedna v evropských a amerických hitparádách. Můžete v něm vidět nejen Mariah Carey, ale také herce Jerry O´Connella, známého například z filmu Mise na Mars. Klip vyšel tvůrce na 2,5 milionu dolarů.

6. MC Hammer – Too Legit to Quit

Stejně jako klip Mariah Carey stálo i šesté místo žebříčku 2,5 milionu dolarů. Konkrétně jde o videoklip k písni MC Hammera s názvem Too Legit to Quit. Téměř šest a půl minuty dlouhé video vzniklo v roce 1991 pod režií Ruperta Wainwrighta. Zajímavostí je, že v roce 2008 se toto dílo umístilo na pátém místě v žebříčku Nejhorších videoklipů všech dob a zároveň také na prvním místě žebříčku Zapomenutých videoklipů.

5. Puff Daddy – Victory

Režisér Marcus Nispel se v roce 1998 postaral o videoklip k písni Victory od Puff Daddyho za 2,7 milionu dolarů, který se v žebříčku umístil na pátém místě. Píseň se v roce 1992 vyšvihla na 19. místo v americké hitparádě Billboard Top 100 a spolupracovali na ní The Notorious B.I.G. a Busta Rhymes.

4. Madonna – Bedtime Story

Za 5 milionů dolarů bylo v roce 1995 natočeno video k písni Bedtime Story. Píseň napsala islandská zpěvačka Björk a nazpívala ji Madonna. Režisérem se stal Mark Romanek. Videoklip je nyní součástí filmové a video kolekce Muzea moderního umění v New Yorku.

3. Madonna – Express Yourself

Také o třetí místo se postarala Madonna. Už z roku 1989 pochází klip k písni Express Yourself, který režíroval David Fincher. Jde o jeden ze zpěvaččiných největších hitů, na jehož klip bylo potřeba 5 milionů dolarů.

2. Madonna – Die Another Day

A do třetice opět Madonna. Video z roku 2002 k písni Die Another Day stálo 6,1 milionu dolarů. Režie se ujal švédský režisérský tým Traktor a píseň se stala úvodní melodií k bondovce Dnes neumírej.

1. Michael Jackson, Janet Jackson – Scream

Koho by překvapilo, že první místo v žebříčku nejdražších hudebních videoklipů všech dob obsadil popový král Michael Jackson. Společně se sestrou Janet nazpíval píseň Scream. Klip k písni vyšel na neuvěřitelných 7 milionů dolarů a o režii se postaral Mark Romanek. Přesně 13. června 2010 oslavil klip své patnácté narozeniny.

Který videoklip byl podle vás jen vyhození peněz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...



Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..