Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Nejdražší reality na světě

Redakce

Redakce

2. 10. 2010

Všude dobře, doma nejlépe. Většině z nás ke spokojenosti postačí, když je náš domov útulný a máme v něm pocit bezpečí. Není potřeba bazén, sauny a zimní zahrady, aby se člověk do svého domu rád vracel. Přesto existuje pár lidí, kteří se bez těchto věcí neobejdou.

Pinnancle - Montana, Zroj: pictures.com

Pinnacle, Montana

Domov Tima a Edry Blixsethových, majitelů golfového a lyžařského klubu v Montaně, je sedmým nejdražším domem světa. Blixsethovi se mohou pochlubit deseti ložnicemi, vytápěnou podlahou, tělocvičnou, několika bazény s krby a vinným sklípkem. Cena domu byla 155 milionů dolarů.

Franchuk Villa, Londýn

Celých 131 milionů dolarů stála tato viktoriánská vila, jež je nyní domovem bojovnice proti AIDS, Eleny Franchuk. V bývalé dívčí škole najdete deset ložnic, plavecký bazén, kino, saunu a také tělocvičnu.

Hearstovo panství - Beverly Hills, Zdroj: pictures.com

Hearstovo panství, Beverly Hills

Toužili jste mít v domě soukromý disco sál? Divadlo? 29 ložnic a tři bazény? William Randolph Hearst takový dům vlastní. Kromě toho má za sousedy Toma Cruise s Katie Holmes a Beckhamovi. To vše za 168 milionů dolarů.

Fairfield Pond, Hamptons

Fairfield Pond je nerozlehlejší rezidence v Americe. Jak by taky ne, když se sem vejde 29 ložnic, 39 koupelen, obrovská jídelna, 5 sportovních hřišť a dokonce i bowlingová dráha. Celé sídlo, jež majitele stálo 170 milionů dolarů, se rozkládá na 63 akrech.

 The Penthouse - Londýn, Zdroj: pictures.com

The Penthouse, Londýn

Byt v tomto komplexu v nejluxusnější oblasti Londýna – Hyde Parku – stojí celých 6 tisíc liber za metr čtvereční. Celý komplex vyšel jeho tvůrce na 200 milionů dolarů. Každý byt je vybaven neprůstřelnými okny, jeho bezpečnost zajišťuje speciální komando SAS, a kdyby bylo nejhůř, je zde i tajný tunel vedoucí pryč z budovy. Tak se jeho obyvatelé mohou cítit dokonale chráněni.

Vila Leopolda - Francouzská Riviéra, Zdroj: pictures.com

Vila Leopolda, Francouzská Riviéra

Vila pochází již z roku 1902. Nechal ji vybudovat belgický král Leopold II. pro své milenky. Rozloha pozemku, na kterém je vila postavena, je 80 tisíc metrů čtverečních. Nachází se zde 19 ložnic, sportovní hřiště a bowlingová dráha. Na pozemku je také několik domů pro hosty s vlastními bazény. Za celé století její existence se stala domovem například pro Billa Gatese či Gianni Agnelliho. Cena vily je 506 milionů dolarů.

Antilia, Mumbai

Nejdražším domem světa se stala vila Mukeshe a Nity Ambani, jejichž extravagantní duch se projevil na každém čtverečním metru této budovy. Dům je vysoký 27 pater a jeho celková rozloha je 40 tisíc metrů čtverečních. Majitelé se mohou těšit z lázní, divadla, několika zimních zahrad, bazénů a dokonce i z tanečního sálu. A protože cena domu byla 1 miliarda dolarů, mohou si dovolit i služebnictvo, jež čítá 600 lidí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejdražší reality na světě