Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Nejčastější úrazy při sexu

Taťána Kročková

Taťána Kročková

24. 10. 2010

Už se vám někdo stalo, že jste se při jízdě na koni praštili hlavou o bojler? Nebo si spálili kolena? Co takhle zlomený penis? No tak dobře, tohle ne, nejsme na základní škole a víme, že penis nelze zlomit, pouze zhmoždit. Ale co třeba pád z automatické pračky? Tohle všechno se prostě může stát. Sex je velmi příjemná, ale v některých případech také nebezpečná činnost!

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

Veškeré úrazy a nepříjemnosti, které vás mohou potkat během sexu, bych hezky přehledně rozdělila do několika kategorií. První kategorii by mohly tvořit úrazy mechanické, které vás mohou potkat nejčastěji. Druhou kategorii tvoří úrazy náhodné, způsobené zbrklostí či nepozorností. Do třetí kategorie pak zařaďme úrazy závažné, jejichž následky mohou být leckdy fatální. Na závěr uveďme ještě úrazy experimentální a psychické.

Mechanické úrazy

Pokusme se vyjmenovat alespoň některé nejčastější příhody. Jedná se například o tzv. cucflek, veškerá poškrábání, pokousání, sedření kůže, oděrky a pohmožděniny pohlavních orgánů, modřiny, natrhnutý konečník, krvavé stopy po bičíku a podobně. Máte-li rádi sex na divoko, je třeba s něčím takovým počítat.

Jak se takové úrazy léčí? Je třeba zachovat klid a rozvahu a především nechat zranění odpočinout a dále ho již žádným způsobem mechanicky nedráždit. Dobré také je příslušné místo namazat hojivou heřmánkovou nebo měsíčkovou mastí.

Náhodné úrazy

Náhodné úrazy jsou ty, které se pochopitelně stávají náhodou. A tyto náhodné úrazy rovněž ještě můžeme rozdělit na úrazy mechanické a závažné. Jsou případy, kdy člověk jedná natolik nedočkavě, že se v té rychlosti prostě netrefí a splete si příslušný otvor. Následky nemusí být nijak závažné a daly by se spíše zařadit mezi úrazy mechanické. Závažným náhodným úrazem pak mohou být případy, kdy vám praskne kondom nebo nezvládnete techniku přerušované soulože a prostě a jednoduše ho nevytáhnete včas.

Sperma v oku, Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

Dalším náhodným úrazem může být sperma v nose, ve vlasech nebo v oku. Sperma v oku je nepříjemná záležitost, ale důkladné propláchnutí vodou vám v krátkém okamžiku opět vrátí zrak.

Závažné úrazy

Tohle není zrovna veselá kategorie, ale i s těmito úrazy je třeba počítat. Především se jedná o selhání antikoncepce a nechtěné otěhotnění, nezvaná návštěva v podobě pohlavní nemoci, zástava dechu, překrvení mozku, kolaps, srdeční infarkt, epileptický záchvat, hyperventilační tetanie, křeče, bolestivé stažení pochvy, zánět pochvy nebo močových cest nebo třeba také fyzické vyčerpání. Mnohé z těchto případů se neobejdou bez lékařské pomoci. Nejnebezpečnějším následkem sexuálních radovánek, zejména u starších ročníků, je bezesporu srdeční infarkt. V těchto případech je nutné okamžité přivolání záchranné služby.

Experimentální úrazy

Na úvod je třeba zmínit pár základních pravidel. Do pochvy v žádném případě nepatří vzduch. Tedy nefoukat! Mohlo by to být nebezpečné. Do pochvy rovněž nepatří voda. Lékaři uvádějí, že výplachy pochvy nejsou vhodné z důvodu vyplavení prospěšných bakterií, které v pochvě žijí a vytvářejí přirozené prostředí. Jedná se především o laktobacily. Jinak je možné zavádět do svých útrob cokoli, ovšem je třeba dávat pozor na to, aby to šlo také vytáhnout. Těžko budete lékaři vysvětlovat, kde se vám vzala v pochvě šiška. Takový případ se myslím dokonce i stal. Šiška v pochvě navlhla, rozevřela se a nebylo možné ji vytáhnout.

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

Při análním sexu nezapomínejte na důkladné promazání konečníku! Při lehčích sadomasochistických hrátkách je třeba dbát obzvláště opatrnosti!!! A zde platí pravidlo, že děláme jen to, na čem jsme se předem domluvili. Ono je to hezké slyšet vzrušující „Nééé!!!“, ale pokud to partnerka myslí vážně a opravdu jí ubližujete, bude vás za to pak nenávidět.

Pozor také na experimenty s pálivými papričkami, tygří mastí nebo horkým voskem. Tohle rozhodně není pro začátečníky. Fantazii se meze nekladou, ale je třeba se sexu oddávat hlavně bezpečně!

Psychické úrazy

Když bolí tělo, dá se to ještě přežít. Horší však je, když bolí duše. Znásilnění je už opravdu extrém, o kterém bych nerada psala, ale zmínila bych jeden zásadní psychický sexuální úraz. Dochází k němu tehdy, když se zamilujete a on se s vámi prostě jenom vyspí a pak vás odkopne.

Nejsem si vědoma toho, že by to dělaly ženy. Mnohé ženy nedokážou oddělit lásku od sexu a sex si většinou spojují se vztahem. Někteří muži však sex považují za dobrý sport a nepotřebují se svou tenisovou raketou navazovat hlubší vztahy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejčastější úrazy při sexu