Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nehledám výmluvy a JDU. Jaký byl pochod proti rakovině prsu?

Redakce

Redakce

14. 6. 2011

Plakáty s nápaditou výzvou upozorňovaly na 11. ročník Avon Pochodu za zdravá prsa po celé Praze. Internet, rádio i tisk lákaly na velkolepou akci s dostatečným předstihem i intenzitou. Našly jste si výmluvu nebo bez váhání oblékly tričko JDU?

FOTO: Triko JDU Fashionstory

Šly jste?, Zdroj: zdravaprsa.cz

Avon Pochod proti rakovině prsu se v sobotu 11. června v Praze konal již po jedenácté. Trasa pochodu odstartovala na Staroměstském náměstí a cíl růžovo-šedého davu byl areál Žlutých lázní. Vstupenkou na pochod byla růžová trička pro ženy a šedá trička pro muže, která stála 300 korun. Výtěžek umožňuje provoz Růžové linky proti rakovině prsu, sponzorují se z něho vyšetření prsu i další výzkumy této zákeřné nemoci.

Jako každý rok měl pochod své patronky. Letos se tváří akce staly Lenka Termerová, Tereza Brodská, Martha Issová, Dara Rolins, Mahulena Bočanová, Simona Stašová, Monika Absolonová, Táňa Vilhelmová, Anna Geislerová a Lucie Borhyová.

FOTO: Tváře Avon pochodu 2011

Známé tváře Avon Pochodu

Téměř dvanáctitisícový dav se dal do pohybu v pravé poledne. Čelo průvodu patřilo po celou dobu pochodu policistkám na koních. Následovalo je auto s amplionem, které zajišťovalo bezpečnost, a hned za ním bylo čestné místo pro hlavní protagonistky a tváře pochodu. Výpravu doprovázeli bubeníci, kteří navodili skvělou atmosféru a udávali rytmus. Za nimi jsme pochodovali my, obyčejní smrtelníci.

Trasa vedla ze Staroměstského náměstí ulicemi Na Příkopě, Jungmannovou, Vodičkovou přes Karlovo náměstí a Rašínovo nábřeží, skrz Vyšehradský tunel do areálu Žlutých lázní. Celkem jsme odpochodovali 4,8 kilometru. Rychlonožky to zvládly i za hodinu a půl, ostatní šli zhruba o hodinu déle.

FOTO: Avon Pochod 2011

Růžová vlna, Foto: Martina Skoumalová, Topzine.cz

Jsem přesvědčená, že všichni zúčastnění prožili příjemné odpoledne a pocit z dobrého skutku je bude provázet ještě dlouho. Počasí bylo přímo pohádkové a Pražané měli možnost na chvíli na svět pohlížet růžově. Ženy, nehledejte výmluvy a JDĚTE na vyšetření. Ani tato nemoc si nevybírá!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nehledám výmluvy a JDU. Jaký byl pochod proti rakovině prsu?