Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Negative přínášejí romantiku ze severu

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

27. 12. 2010

FOTO: Negative!VSTUPENKY!Finská skupina Negative, definující sama sebe jako emotional rock’n‘roll, o sobě znovu dala vědět v červnu tohoto roku, kdy vyšlo její další album pojmenované Neon. Vydání tohoto alba bylo nejen ve Finsku kýženou událostí, dokladem je vysoké (již dvakrát první místo) umístění jejich alb ve finské hitparádě.

FOTO: Negative

Finská skupina Negative, Zdroj: oficiální myspace kapely

Tato mladá melodicky rocková skupina debutovala roku 2003 albem War of Love, kterým si podmanila severská srdce, a okamžitě se vyšplhala na úctyhodné páté místo finské hitparády. Další z úspěchů přičtených na jejich konto je ocenění z roku 2007 v kategorii Finnish act na MTV’s Video Music Awards.

Vstupenky na vystoupení skupiny Negative, které proběhne 15. ledna 2011 od 20 hodin ve Zlíně, můžete za 550 korun koupit zde.

Dnes se však píše rok 2010 a aktuální je zmíněné album Neon. Tuto desku popisuje nevinně vzhlížející blonďák a leader skupiny v jedné osobě Jonne Aaron jako velmi melodickou a moderní. Prvním singlem vpuštěným do rádií byla chytlavá End of the Line podpořená klipem.

Nyní je však mnohem aktuálnější druhý klip k desce, v celé kariéře Negative již jedenáctý, Jealous Sky, a jelikož po všem prožitém i současném nastávají věci budoucí, ve zkratce zmiňme plány finské pětice. Učiňme tak především proto, že jsou více než zajímavé pro české fanoušky. Skupina se totiž během sáhodlouhého turné ukáže v našich luzích a hájích, přičemž rozproudí emotivním rock’n‘rollem zlínský klub Masters of Rock Café a to 15. ledna 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Negative přínášejí romantiku ze severu