×
TOPZINE.cz

Nedostatek energie? Žlutá barva povzbudí a dodá jiskru

FOTO: Žluté oblečeníMáme tu už poněkolikáté náš barevný seriál. Dnes z něj odkrojíme další díl a představíme si žlutou. I tato barva má několik dalších odstínů, jako jsou medová, zlatá nebo citrusově žlutá. Pojďme se o nich něco dozvědět.

FOTO: Žluté oblečení
Noste veselou žlutou, Zdroj: Zara

Žlutá připomíná záři slunce, a proto má i stejné významy. Značí život, moudrost a světlo. Je také symbolem léta a podzimu, padajícího žlutého listí a zrajících žlutých plodů. Žlutá na nás působí povzbudivě a osvobodivě. Lidé bezprostřední, plní nadějí a očekávání ji mají nejraději. Jak na nás tato barva působí? Svou září nám dodává energii, podporuje trávení a zmírňuje depresi.

Dobrá nálada díky žluté

To, že nás barvy ovlivňují, je dobře známo. Působí na naši psychiku, ale také na naši náladu. Podle nálady se  i oblékáme. Žlutá barva nám přinese skutečně dobrou náladu, vnese jas a jiskru do našeho života. Navíc medově žlutá sluší každému a v kombinaci například s černou budete vypadat velice elegantně a sexy.

FOTO: Bytové doplňky ve žluté barvě
Rozzařte si domácnost, Zdroj: H&M.com, Ikea

Pokud jste se rozhodli doma vymalovat, vyzkoušejte žlutou. Je to velice hřejivá barva, která rozhodně nepůsobí depresivně, spíše naopak, rozveseluje a povzbuzuje. Je to barva léta, která vám bude připomínat barvu zrajícího obilí a sálajícího tepla nad ním. Nabízí se nám kombinace vcelku klasická, a to citrusově žlutá a bílá. Pokud byste se rozhodli pro spíše netradiční kombinaci, doporučujeme zvolit k této barvě ještě modrou, zelenou nebo šedou.

Pokud žlutá barva není zrovna váš favorit, vyzkoušejte ji alespoň ve formě doplňků. Co takhle žluté povlečení? Není nad to se probouzet v záři slunce a vpustit si tak do domu trochu sluníčka a přírody.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..