Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nedostatek energie a špatnou náladu zaženete zelenou barvou. Inspirujte se, jak na to!

FOTO: trojlístekDalší barva, která nesmí v našem barevném seriálu chybět, je zelená. Je to úžasná barva, která vám zvedne náladu, přidá energii a v její společnosti se budete cítit opravdu dobře. Zažene chmury a je skvělá na deprese.

FOTO: Trojlístek

Zelená jako symbol života, Zdroj: sxc.hu

Člověk, který má rád zelenou barvu, si za všech okolností trvá na svém a nezalekne se žádných překážek. Má potřebu pečovat o druhé. Touží po obdivu a uznání. Zelenou odmítají lidé originální, ale také přepjatí. A určitě není oblíbenou barvou zklamaných.

Zelená je symbolem života, svěžesti, mládí a přírody. Zelená byla barvou řecké bohyně Afrodity, bohyně lásky, krásy, plodnosti a sexuální touhy. Egypťané nedali dopustit na posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu. Mumifikátoři ho umísťovali na mumii k ochraně srdce a sloužil i jako talisman, pečetidlo nebo ozdoba. Ale i zelená má svou odvrácenou stránku. Je to barva zlých duchů a démonů. Co třeba zelený vodník s mokrým šosem, který loví dušičky?

FOTO: Zelené květiny

Co takhle květiny?, Zdroj: H&M.com

Od raného novověku se zelená barva stala jedním ze stavovských odznaků myslivců a podle nařízení císaře Maxmiliána I. nikdo kromě šlechticů a myslivců nesměl nosit oděv zelené barvy, se zelenými doplňky nebo se zeleným límcem.

To už naštěstí neplatí, a tak si zelené můžeme užít dosytosti i my. Co se týče módy a oblékání, je nejoblíbenější kombinací tmavě zelená a černá se stříbrnými doplňky. Šperky a zelená barva jsou samostatnou kapitolou. Právě zelenou totiž designéři při jejich výrobě používají velmi často. Na pomyslném prvním místě při zdobení je smaragd.

Zelená v interiéru

Já mám světle zelenou vymalovaný pokoj, takže se s vámi mohu podělit o poznatky a dojmy. Když ráno vstávám do práce a svítí sluníčko, podívám se kolem sebe na tu krásnou světle zelenou barvu a vstávání je hned příjemnější. Zelená vám opravdu dodá chuť do života, elán a trošku energie. Jako vkusný doplněk jsem zvolila nálepku na stěnu v podobě lavičky s výhledem na Eiffelovu věž, kolem které krouží ptáci. Není nad to se každé ráno probouzet v Paříži!

FOTO: Zelená v interiéru

Hezké vstávání, Foto: Michaela Bartošová, Topzine.cz

Vymalujte si jako já nebo si kupte něco zeleného, ať už to bude oblečení, doplněk do bytu nebo květina. Uvidíte jak vám tato barva zvedne náladu a přidá energii, která je teď po zimě opravdu potřeba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nedostatek energie a špatnou náladu zaženete zelenou barvou. Inspirujte se, jak na to!