Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Něco pro holky: Sunshine, Niceland a Kofe-in vystoupí společně v Ostravě

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

24. 11. 2011

Ostrava zažije pořádnou nakládačku rocku nejen pro holky, a to v podání hned tří undergroundových zázraků: Sunshine, Kofe-in a Niceland. Koncert se uskuteční 2. prosince v nově otevřených prostorách zrekonstruovaného klubu Barrák (ex-Tančírna).

Sunshine při koncertě v pražské Lucerně, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Co mají všechny tři skupiny společného, kromě striktně mužského obsazení, je koketérie s electrem. I když Niceland se k použití electro prvků přiklonili až ve své pozdější tvorbě, především tedy na svém posledním albu God Has Her Ways.

Desku produkoval bývalý člen Susnhine Amák Golden. Na produkci se podílel také zpěvák Kay ze Sunshine a Martin Přikryl ze skupiny The Prostitues. V Los Angeles Niceland k albu natočili i klip. V hlavní roli zazářily dvě americké fetišistické modelky Nickie Jean a Asphyxia.

Formace Kofe-in vydala svůj debut Osobní vesmír sice teprve nedávno, v roce 2009, ale koncertní šňůry, které odjeli, jsou již sáhodlouhé. Aktuální počin nese název Libertin. O rozdílech v soundu obou desek samozvaný kulturolog (jeho angažovanost v kulturním dění je až nadlidská) a zpěvák skupiny Jan Kunze řekl: „Je tam (na albu Libertin) větší odklon od té punkovější rytmiky do takového řízného soundu.“

Podívejte se také na náš exkluzivní videorozhovor s Kofe-In

Další indie rockovou kapelou, která ten večer vystoupí, jsou táborští Sunshine. Stejně jako Kofe-in a Niceland mají Sunshine tendence házet očkem za české hranice. Sunz jsou však známí tím, že to vzali hopem a do zahraničí se rovnou na nějakou dobu přestěhovali. A neprohloupili. Naopak i za hranicemi sklízeli ovace.

Niceland ve studiu, Zdroj: niceland.cz

Sunz tento rok vydali již sedmé řadové album s názvem Karmageddon. Své elektronické choutky si Kay a Tuzex vybili v djském projektu Bounce!Bounce!, album je tedy o poznání kytarovější. Na jednom ze songů hostuje zpěvák americké kapely The Locust Justin Pearson.

Koncert v této exkluzivní sestavě se uskuteční 2. prosince v ostravském klubu Barrák. Cena vstupenky je 190 korun v předprodeji a 240 korun na místě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Něco pro holky: Sunshine, Niceland a Kofe-in vystoupí společně v Ostravě