Menu
TOPZINE.cz

Nechte vyjádřit svou barvu

Redakce

Redakce

20. 9. 2010

FOTO: Stylová módaBarvy jsou jako vlastnosti. Růžová jako roztomilá. Bílá jako čistá. Zelená jako odreagovaná. Černá jako svá. Každý má svoji vlastnost, svoji barvu. Naše lidské barvy nám mohou pomoci nalézt vztah, zničit kariéru anebo se krásně obléknout. A především tímto bych se měl zabývat.

FOTO: Stylová móda

Stylová móda, Zdroj: New Yorker

Možná to znáte. Navléknete na sebe nejlepší kalhoty a svetr, inspirovala vás k tomu figurína ve výloze, na které vše vypadalo tak skvěle, ale na vás už moc ne, aspoň tak se vám to zdá. Mně se to stává často. Přemýšlel jsem nad tím, velikosti jsou v pořádku, vše je čisté, vyprané. Nějak extravagantně s tím nekouzlím. Zkouším to ladit s doplňky, ale stále to není ono. V sobotní noc mě to ale trklo! Možná je to barvami.

FOTO: Asymetrické šaty

Kolekce Lanvin, Emanuel Ungaro, Jil Sander jaro/léto 2009, Zdroj: stylebackery.com

Začal jsem si na internetu hledat něco o osobnostech a barvách. Vyjelo mi několik odkazů, ale přeci jenom jsem se přes všechny barvy interiérů a barev ve PhotoFiltru dostal až k nějakému Feng Shui. Ten se zabývá nejen horoskopem, ale i působením barev, počasí a okolních lidí na nás samotné. Takzvané čínské tradiční umění. To, jak na vás barvy působí, jsem sice našel na stránkách o malbách, ale je to test inspirovaný právě Feng Shui.

FOTO: Oblečení Marks&Spencer

Oblečení Marks&Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Pokud vás móda zajímá hlouběji, určitě jste slyšeli, že barvám letošního podzimu budou vévodit šedá, barva velbloudí srsti, modrá a černá. To je pravda, ale podle návrhářů. Zkuste svoje barvy zkombinovat s letošními barvami. Věřte, že ve své barvě se budete cítit hlavně pohodlně a příjemně. Má barva je zlatá a všechny její okolní odstíny. A pravdou je, že zrovna když jsem si kupoval nové kalhoty, střihově mi padly všechny různobarevné v mé velikosti, ale nejlépe na mě vypadaly právě ty v barvě velbloudí srsti a tmavě zlaté. Má to něco do sebe!

FOTO: Doplňky New Yorker

Doplňky, Zdroj: New Yorker

Já sám se návrháři moc neřídím, protože mladistvou módu navrhuje jen málokdo. Řídím se bloggery a hlavně svým instinktem.Výstavními kousky v obchodech a kampaněmi. Což je vlastně shopaholictví. Nejsem skvělý ve svém oboru, ale dobrý ano. Zkouším nové, zkouším staré-nové, zkouším okoukané, zkouším barvy. A vy byste mohli také. Není snad úžasné být každým dnem někým jiným, a přesto se cítit skvěle a sám sebou?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nechte vyjádřit svou barvu