Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nechte se hýčkat U Chlupatýho ducha

Redakce

Redakce

10. 12. 2009

chlupaty-duch-2Myslíte si, že v centru Prahy není žádná restaurace, kde by se dalo najíst v příjemném prostředí a přitom neplatit nehorázné sumy? Pojďte změnit svůj názor při návštěvě sklepní pizzerie U Chlupatýho ducha!

Zdroj: archív restaurace

Zdroj: archív restaurace

Jestli vás někdy přepadne hlad v okolí Národního divadla, Václavského náměstí nebo Mariánského náměstí, neváhejte a zajděte se najíst do Chlupatýho ducha. Tahle pizzerie-restaurace leží pouhé dvě ulice od Smetanova nábřeží a ulice Národní hned vedle rotundy sv. Kříže. Stačí sejít po točitých schodech do sklepních prostorů domu a ocitnete se v úplně jiném světě.

Můžete si vybrat, jestli zůstanete sedět u baru nebo jestli půjdete do první místnosti, kde se dají stoly sesunout a vytvořit tak dostatečnou kapacitu i pro velkou oslavu. Nebo jestli zajdete ještě o kousek dál a posadíte se do druhé místnosti, kde se můžete dívat, jak v tomto podniku připravují pizzu. Po výběru místa k vám přijde příjemná obsluha a podá vám svérázně vytvořený jídelní lístek. Z lístku se dozvíte, i proč se restaurace jmenuje zrovna U Chlupatýho ducha. Na výběr máte z řady pizz, předkrmů, polévek, hlavních jídel, těstovin, salátů, příloh a dezertů. Poté, co přelouskáte všechny neobvyklé názvy jídel, si rozhodně vyberete. Za zmínku stojí i nápojový lístek, v němž najdete spoustu vín, alkoholických i nealkoholických nápojů, mezi kterými se jednou za čas objeví i pravá točená kofola.

Zdroj: archív restaurace

Zdroj: archív restaurace

Pokud jste si objednali pizzu a sedíte v zadní místnosti, uvidíte, jak daleko je zkušený kuchař s přípravou. A konečně máte také čas rozhlédnout se pořádně kolem. Sklepení je nádherně vyzdobeno dřevem a železem a vy budete mít pocit, že jste se ocitli o pár let zpátky. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je nehýbat prudce nohama pod stolem. Mohlo by se vám stát, že se nepříjemně uhodíte do kamenů, které jsou v duté noze stolu.

Pokud by se vám zachtělo na záchod, stačí jít až na konec druhé místnosti a následovat označení. Záchody jsou tu čisté a s příjemným prostředím, které vám rozhodně nezkazí chuť k jídlu.

Rychlost přípravy jídla je rozhodně vynikající, takže pokud spěcháte, tak se rozhodně nemusíte bát, že byste měli zpoždění jenom kvůli obsluze. V podvečer se dočkáte i zapálené svíčky na stole a pokud byste s sebou měli nějakou kytici, tak vám obsluha ochotně přinese vázu.

Hodně míst k sezení, příjemná a rychlá obsluha a kvalita jídla a pití dělá Chlupatýho ducha podnikem vhodným i k oslavám nebo pracovním obědům. Odpoledne zde bývá poměrně volno, ale k večeru se naplní obě dvě místnosti, takže je lepší předem si rezervovat stůl.

Až budete chtít platit, dostanete tácek s účtem a vizitkami, které si můžete vzít. Stačí dát do tácku peníze, vstát, rozloučit se s usměvavou obsluhou a vyjít příjemně nasyceni ven.

www.uchlupatyhoducha.cz

ADRESA: Konviktská 6, 110 00 Praha 1

OTEVÍRACÍ DOBA: denně 11:30 – 0:00

TIP NA JÍDLO: Dračí bašta s Přemyslovou orbou (119 + 29 korun)

TIP NA PITÍ: Točená kofola

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nechte se hýčkat U Chlupatýho ducha