Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nechoďte v pátek spát, jinak přijdete o Andersena

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

30. 3. 2011

FOTO: Jaromír NohavicaPokud rádi vzpomínáte, můžete svůj vzpomínkový výlet do minulosti znásobit návštěvou vyškovské knihovny, kde se bude promítat klasika estrádních pořadů Ein Kessel Buntes. Dokonce i děti tentokrát nebudou muset brzy spát, pokud se zúčastní Noci s Andersenem. A pro čtenáře, kteří si libují v typicky ostravské literatuře, tu máme křest knihy Dopisy bratra Maryčky Magdonové.

FOTO: Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica, Zdroj: commons.wikimedia.org

V posledním záchvěvu března vás pozveme na netradiční hudební pořad s velkoplošnou projekcí. V Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově (Nádražní 4) propukne 31. března Retrománie Ein Kessel Buntes 1972 – 1990. Barevný rendlík promíchá a pořadem vás od 16:30 hodin provede Arnošt Drmola.

Noční program pro malé čtenáře

Další akce se koná v noci z 1. na 2. dubna. Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny (Havlíčkovo náměstí 87, Havlíčkův Brod) se připojuje k celostátní akci na podporu čtení s názvem Noc s Andersenem. Letošní již jedenáctý ročník je zaměřen na 100. výročí narození Václava Čtvrtka a začíná od 18:30 hodin.

Křest a autogramiáda ke knize Dopisy bratra Maryčky Magdonové proběhne 5. dubna v Domě knihy Librex (Smetanovo nám. 8, Ostrava). Navazující besedu s autorem Jiřím Jezerským doplní Jaromír Nohavica, který zároveň knihu pokřtí. Všichni, kdo jste upsali duši Ostravě, neváhejte a přijďte v 17 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nechoďte v pátek spát, jinak přijdete o Andersena