Nebezpečný virus se šíří po Facebooku. Ovládne váš profil i počítač

Na oblíbené sociální síti, kde spousty lidí denně tráví hodiny času, se objevil nebezpečný vir. Ano, mluvíme o Facebooku. Nezodpovědné kliknutí vás přitom může připravit nejen o osobní údaje, ale také o kontrolu nad vaším počítačem.

virus na facebooku
JaysonPhotography / Shutterstock.com

Zákeřný virus na sociální síti objevila bezpečnostní agentura Malwarbytes, která na něj ihned upozornila média. Pracovníkům firmy se také podařilo zjistit, jak virus funguje.

Pozor na příspěvky přátel

Nebezpečný odkaz pochází ze služby ow.ly, což je zkracovač URL adres. Odkaz se přitom tváří jako post některého z vašich přátel, který sdílí příspěvek o jistém sexuálním skandálu teenagerek.

Po kliknutí na odkaz dojde k přesměrování na jinou stránku, která uživatele přesměruje na Amazon Web Services. Zde je poté návštěvník vybízen kliknout na odkaz na onu infikovanou stránku, která spustí stahování viru.

Neklikejte na URL zkracovače

Vir následně napadne váš počítač včetně internetového prohlížeče a zablokuje nastavení tak, aby jej nebylo možné vymazat. Na váš facebookový profil pak virus začne posílat infikované zprávy, aby nachytal vaše přátele.

Jestli se chcete před virem uchránit, dávejte si pozor na odkazy na stránky, kde jsou použity zkracovače URL adres. Pokud uvidíte například goo.gl, bit.ly a ow.ly, raději na daný odkaz vůbec neklikejte.

Nebezpečný virus se šíří po Facebooku. Ovládne váš profil i počítač
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*