Menu
TOPZINE.cz
Sport

Nebaví vás aerobik? Zkuste trampolínky

Jana Peroutková

Jana Peroutková

23. 4. 2011

FOTO: JumpingSpousta dívek sportuje za účelem štíhlé postavy, pekáče buchet a zpevněného zadku. Co však z nudné sportovní rutiny udělat zábavu? Pokud jste i vy jednou z těch, kterou už nebaví poskakovat na hodinách aerobiku a dřít v posilovně, přesedlejte na trampolínky.

FOTO: Jumping

Jumping je sport, který nabíjí energií, Zdroj: sxc.hu

Jumping neboli trampolínky se do České republiky dostal ze Spojených států. Představuje skupinové aerobní cvičení pro každého z nás. Cvičí se samozřejmě pod vedením instruktora na velmi svižnou hudbu. Každá trampolínka je vybavena řidítky, která si každý může nastavit dle své potřeby. Plní funkci opěrné podpory v případě, že ztratíte rovnováhu.

Cvičením na trampolínách vždy jen získáte

Velkou výhodou tohoto nového cvičení je jednoduchá choreografie, kterou zvládne úplně každý. Tím však výčet výhod zcela nekončí. Jumping na rozdíl od jiných aerobních cvičení posiluje a zatěžuje zádové svalstvo, hýžďové, lýtkové a též břišní. Díky tomu zdokonaluje rovnováhu a koordinaci. Také zlepšuje funkci krevního oběhu, srdce a plic. Skákání na trampolínkách oproti jiným sportům vylučuje tvrdý dopad, a tak šetří naše kolena.

Bezpochyby nás připraví o jisté množství kalorií, neboť se při cvičení na trampolínkách poměrně dost zpotíme. S tím je však spojena do jisté míry jediná překážka pro méně zdatné sportovce. Než totiž začnete s  jumpingem, měli byste jistou míru kondice a vytrvalosti buď již mít, nebo si ji před první lekcí zvýšit. Cvičení na trampolínách je totiž poměrně náročné. Nikoliv z hlediska techniky, nýbrž co do zmiňované kondice, vytrvalosti a dýchání.

Skákání na trampolínách každého velice nabíjí energií, povzbuzuje, přivádí na jiné myšlenky a hlavně odbourává stres. V dnešní době, kdy většina z nás postrádá sílu pro celodenní shony, jsou trampolínky jedním z řešení, jak posílit sebevědomí, pozitivní myšlení a při tom shodit pár kil.

Co s sebou na první lekci jumpingu

Jako většina aerobních cvičení nepotřebujete víc než ručník, dostatek tekutin, sportovní oblečení, obuv a hlavně dobrou náladu. Proto se i trampolínky řadí mezi finančně nenáročné sporty dostupné pro každého.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nebaví vás aerobik? Zkuste trampolínky