Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Navštivte Rumcajse, Manku a Cipíska v Rumcajsově ševcovně v Jičíně

FOTO: Rumcajs, Cipísek a MankaV Jičíně, městě pohádky, je toho k vidění mnoho. Topzine.cz si vás protentokrát dovolí pozvat do Rumcajsovy ševcovny, bílého domku nedaleko náměstí. Vraťte se tedy do dětství a zjistěte, jak Rumcajs s Mankou a Cipískem žili, když Rumcajs ještě pracoval jako švec a nebyl loupežníkem.

FOTO: Loupežník Rumcajs

Loupežník Rumcajs, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Kdo by neznal Rumcajse, Manku a Cipíska – hrdiny známého českého večerníčku Václava Čtvrtka a kreslíře Radka Pilaře. Než Rumcajs i se svou rodinou odešel do lesa Řáholce a stal se loupežníkem, živil se šitím bot a všichni bydleli v ševcovně. Jenže Rumcajs jednou urazil starostovy nohy a musel svou živnost zavřít. Stal se z něj řáholecký loupežník. Přijďte se tedy podívat, jak všichni tři žili, než se na dveřích objevil nápis Pro urážku starostenský nohy nadosmrti zavřeno.

Rumcajsova ševcovna je malý bílý domek v ulici Pod Koštofránkem v blízkosti dominanty Jičína, Valdické brány. Pokud se po vstupu do domku dáte doleva, dostanete se do ševcovské dílny, která je vyzdobena kresbami Radka Pilaře. Dílnou projdete do místnosti, kde jsou Rumcajs, Manka a Cipísek v téměř životní velikosti. Nezapomeňte navštívit také Mančinu bylinkovou zahrádku nebo Cipískovu zoologickou zahradu. V Rumcajsově ševcovně nechybí ani občerstvení a obchůdek se suvenýry, který je napravo od vstupu.

FOTO: Rumcajsova ševcovna

Rumcajsova ševcovna, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Děti návštěvou domku plného Rumcajse, Manky a Cipíska určitě potěšíte. Ševcovnu ale rozhodně navštivte i v případě, že žádné ratolesti nemáte. Vraťte se tak do dětských let a zavzpomínejte na Václava Čtvrtka a Radka Pilaře. Kromě ševcovny se můžete vydat také na Rumcajsovu stezku, která vás zavede do lesa Řáholce na místa, kde Rumcajs s Mankou a Cipískem žili právě po zavření ševcovny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Navštivte Rumcajse, Manku a Cipíska v Rumcajsově ševcovně v Jičíně