×
TOPZINE.cz

Navštivte některou z pěti oceněných staveb soutěže Stavba roku 2011

FOTO: KampusKaždoroční soutěž, která posuzuje nejoriginálnější, nejpraktičtější a nejpůsobivější stavby v České republice zná své vítěze. Oceněno bylo pět moderních staveb z celkových patnácti nominovaných.

FOTO: Kampus
Vchod do univerzitního kampusu Masarykovy univerzity, Zdroj: wikimedia.org

Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a jejím hlavním cílem je seznámit veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury. Soutěž je vypsána na podporu kvalitní a komplexní realizace stavebního díla, od projektového řešení přes hrubou stavbu až po řemeslný detail.

Porota klade důraz na úroveň stavby po stránce architektonické, vhodnost použití stavebních materiálů, originalitu stavebně-technického řešení, spokojenost stavebníka a uživatele, přijetí stavby veřejností a mnoho dalších kritérií.

Ve Dnech  stavitelství a architektury bylo vyhlášeno 5 vítězů bez rozlišení pořadí.

  • Krytý plavecký bazén v Litomyšli

Novostavba krytého bazénu navazuje na sportovní komplex Černá hora. Moderní stavba využívá obnovitelné zdroje energie a návštěvníkovi poskytuje vše, co se dnes od takových komplexů očekává – velký bazén o pěti drahách, tobogán, vířivku a páru. Netradiční je pojetí zelených střech.

  • Golf klub Čertovo břemeno v Jistebnici u Tábora

Již v roce 2002 bylo vybudováno devítijamkové hřiště v krajině nedaleko skalního útvaru, jenž dodával golfovému hřišti ojedinělý ráz. Nyní je Golf klub plný vodních ploch, potůčků a rozesetých kamenů. Nevšední je stavba pro aktivní odpočinek svým citlivým začleněním do krajinného rámce.

  • Výstavba Jihozápadní části Pražského okruhu

FOTO: Jihozápadní okruh
Jihozápadní okruh u Cholupic

Jihozápadní okruh o délce 23 kilometrů sestává ze tří částí a jeho velkorysé pojetí je nezbytné pro fungování hlavního města. Porota též ocenila zvládnutí obtížnosti vsazení do přírodního rámce a okolní krajiny.

  • Univerzitní kampus Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích

Dlouho očekávaná školská část Masarykovy univerzity je cenná pro své propojení s okolními budovami a zařízeními. Nachází se zde jak vědecká část, tak i výzkumné centrum lékařské a přírodovědecké fakulty a fakulty sportovních studií.

  • Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas

Jedná se o jeden s nejmodernějších prostorů v České republice. Titul získalo hlavně za vytvoření působivého soudobého kulturního zařízení se zřetelem k velké variabilitě využití.

Přečtěte si také, kdo je vítězem nejprestižnější české soutěže Grand Prix architektů 2011

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..