Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Muzeum je zapsáno v Guinessově knize. Zdobí jej tisíce pramenů vlasů žen

Redakce

Redakce

12. 1. 2012

FOTO: Lokna vlasů je doplněna adresou dárkyněPokud vás lákají bizarní turistická místa, nezapomeňte zajet do Kapadokie v Turecku. Ve městě Avanos najdete jedno z nejpodivnějších muzeí na světě. Zdobí jej totiž prameny ženských vlasů.

FOTO: Prameny vlasů zdobí všechny stěny

Prameny vlasů zdobí všechny stěny, Zdroj: youtube.com

Město Avanos je známo již více než 3 000 let díky velmi kvalitní červené keramice. V posledních třiceti letech se do povědomí však dostalo také kvůli bizarnímu muzeu, které najdete ve sklepě místního obyvatele Cheze Galipa.

Prostory pod jeho prodejnou keramiky jsou vyplněny více než 16 tisíci ženskými prameny vlasů. Strop, stěny a vše kromě podlahy je pokryto různobarevnými vlasy žen z celého světa.

Založení muzea je spjato se smutnou událostí

Dle příběhu základ muzea položila před třiceti lety francouzská přítelkyně Cheze Galipa, která když opouštěla město, zanechala mu na památku loknu svých nádherných vlasů. Od té doby každá žena, jež navštíví prodejnu a vyslechne smutný příběh o ztrátě přítelkyně, může zanechat svůj pramen vlasů doplněný o vlastní adresu.

FOTO: Dům, ve kterém pod keramickou dílnou muzeum najdete

Dům, ve kterém pod keramickou dílnou muzeum najdete

Do muzea se neplatí žádné vstupné. Navíc se dvakrát ročně losuje deset šťastných výherkyň, jejichž jména náhodně vybírá první návštěvník obchodu, a to v červnu a v prosinci. Vybrané ženy si pak zdarma užijí týdenní dovolenou v překrásné Kapadokii, kde mají možnost také tvořit nádoby v keramické dílně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzeum je zapsáno v Guinessově knize. Zdobí jej tisíce pramenů vlasů žen