×
TOPZINE.cz

Návštěvnost v USA: Pohádka suverénně sestřelila Thora i Hunger Games

FOTO: Frozen
Z pohádky Ledové království mají šéfové studia Disney radost. Zdroj: Falcon

Blíží se Vánoce, do kin míří rodiny s dětmi, a tak v americkém žebříčku návštěvnosti všechny akční, sci-fi a komiksové trháky smetla z vrcholu pohádka – disneyovka Ledové království. Jak se vedlo dalším snímkům?

"Kde je dědeček Mrazík ti skutečně nepovím." Zdroj: Falcon
„Kde je dědeček Mrazík, ti skutečně nepovím.“ Zdroj: Falcon

Animované pohádce Ledové království se v žebříčku návštěvnosti podařilo vyhoupnout z druhé pozice z minulého týdne do čela a o víkendu utržila 31,6 milionů. Příběh ze zasněženého severu vznikl podle klasické Andersenovy pohádky Sněhová královna.

Na druhé místo se naopak posunula druhá část akční sci-fi série Hunger Games: Vražedná pomsta, která na tržbách sklidila 27 milionů dolarů. Představitelka hlavní role Jennifer Lawrence získala minulý týden s přihlédnutím k výkonu v tomto snímku cenu newyorských kritiků.

Třetí skončil kriminální thriller Out of the Furnace, jehož tržby v premiérovém víkendu činily 5,3 milionů. Christian Bale v něm sundal masku netopýřího muže a ztvárnil propuštěného trestance, který se rozhodně vystopovat vraha svého mladšího bratra.

Jako čtvrtý se umístil komiksový biják Thor: Temný svět, jehož konto vzrostlo o 4,7 milionů. Pátá příčka patří komedii Pozdravy ze spermabanky, které se v pokladnách kin podařilo získat 3,8 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=203 /]

V tomto týdnu americká kina ovládne fantasy Hobit: Šmakova dračí poušť. Proti ní se postaví jen černošský komik Tyler Perry se svou vánoční komedií A Madea Christmas.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..