Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Komiksový bůh Thor si podmanil vesmír i diváky

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

11. 11. 2013

Pět měsíců po třetím Iron Manovi se do čela žebříčku americké návštěvnosti opět postavil marvelovský superhrdina. Thor se svým druhým sólovým filmem převálcoval své konkurenty. Jak dopadly další snímky?

FOTO: Thor Chris Hemsworth

„Nad ním stál Thor s kladivem v ruce a divně se kýval.“ Zdroj: Falcon

Komiksový akčňák Thor: Temný svět suverénně vyhrál s tržbami 86,1 milionů závod o první příčku návštěvnosti amerických kin, na níž si nejspíš ještě pár týdnů pobude. Rostoucí podíl studia Marvel na filmovém trhu patrně potvrdí další tři trháky, na které se můžeme těšit příští rok.

Druhé místo si udržela bláznivá komedie Jackass Presents: Bad Grandpa, jejíž konto o víkendu vzrostlo o 11,3 milionů. Komik Johnny Knoxville v ní vzkřísil své alter ego důchodce Irvinga Zismana, který se sledován skrytou kamerou dostává do absurdních i extrémních situací.

video
play-sharp-fill

Třetí pozice patří animáku Ptačí úlet, kterému se podařilo utržit 11,2 milionů dolarů. Hrdiny animované komedie jsou krocani, kteří se rozhodnou vrátit pomocí stroje času do minulosti, aby zabránili vzniku tradice porcování krocanů na Den díkůvzdání.

Jako čtvrtá se umístila komedie o důchodcovské rozlučce se svobodou Frajeři ve Vegas, jejíž tržby přesáhly 11,1 milionů. Na páté místo spadla jednička minulého týdne, sci-fi Enderova hra, která utržila 10,3 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=198 /]

Tento týden vyzvou v amerických kinosálech Thora na souboj jen dvě premiéry – černošská komedie The Best Man Holiday a novinka oscarového scenáristy a režiséra Alexandra Paynea Nebraska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Komiksový bůh Thor si podmanil vesmír i diváky