Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Hunger Games dosáhly u diváků na listopadový rekord

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

25. 11. 2013

Pro Thora nastal čas vyklidit pole, protože do amerických kin vstoupila další letošní hitovka. Sci-fi Hunger Games: Vražedná pomsta si odbyla nejúspěšnější listopadový start v historii a ostatní nechala daleko za sebou. Jak dopadly další filmy?

"Takhle vysoko skáče náš pes!" Zdroj: Bontonfilm

„Takhle vysoko skáče náš pes!“ Zdroj: Bontonfilm

Novinka Hunger Games: Vražedná pomsta navazující na úspěšnou loňskou sci-fi vstoupila do amerických kin s plnou parádou a v premiérovém víkendu na tržbách sklidila 161,1 milionů. Jedná se o čtvrtý nejlepší víkendový otvírák v historii a letos ho o 13 milionů předstihl jen třetí Iron Man.

Na druhé místo se musel posunout marvelácký Thor: Temný svět, jehož konto vzrostlo o 14,1 milionů. Pro tvůrce může být útěchou, že po celém světě se filmu podařilo utržit již více než 500 milionů dolarů a marvelovští producenti se mohou začít třást na příští úspěch s Captainem Americou.

video
play-sharp-fill

Třetí příčka patří černošské romantické komedii The Best Man Holiday, jejíž víkendové tržby činily 12,5 milionů. Skupina známých afroamerických herců v ní vytvořila partu newyorských přátel, kteří se v předvánočním čase rozhodnou rozetnout vzájemné vztahové propletence.

Na čtvrtém místě skončila premiérová komedie Pozdravy ze spermabanky, která utržila 8,2 milionů dolarů. Pátá příčka a tržby ve výši 5,3 milionů náleží animované komedii Ptačí úlet.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=201 /]

Tento týden čeká americké diváky několik zajímavých premiér, mezi nimiž vyčnívá akčňák s Jasonem Stathamem Homefront, remake korejského thrilleru Oldboy či biografie Mandela: Long Walk to Freedom s Idrisem Elbou v titulní roli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Hunger Games dosáhly u diváků na listopadový rekord