Návštěvnost v USA: Hunger Games dosáhly u diváků na listopadový rekord

FOTO: Hunger Games: Vražedná pomsta - Josh Hutcherson a Jennifer Lawrence - Bontonfilm
Vítězové loňských Hunger Games - naděje pro tisíce utiskovaných. Zdroj: Bontonfilm

Pro Thora nastal čas vyklidit pole, protože do amerických kin vstoupila další letošní hitovka. Sci-fi Hunger Games: Vražedná pomsta si odbyla nejúspěšnější listopadový start v historii a ostatní nechala daleko za sebou. Jak dopadly další filmy?

"Takhle vysoko skáče náš pes!" Zdroj: Bontonfilm
“Takhle vysoko skáče náš pes!” Zdroj: Bontonfilm

Novinka Hunger Games: Vražedná pomsta navazující na úspěšnou loňskou sci-fi vstoupila do amerických kin s plnou parádou a v premiérovém víkendu na tržbách sklidila 161,1 milionů. Jedná se o čtvrtý nejlepší víkendový otvírák v historii a letos ho o 13 milionů předstihl jen třetí Iron Man.

Na druhé místo se musel posunout marvelácký Thor: Temný svět, jehož konto vzrostlo o 14,1 milionů. Pro tvůrce může být útěchou, že po celém světě se filmu podařilo utržit již více než 500 milionů dolarů a marvelovští producenti se mohou začít třást na příští úspěch s Captainem Americou.

Třetí příčka patří černošské romantické komedii The Best Man Holiday, jejíž víkendové tržby činily 12,5 milionů. Skupina známých afroamerických herců v ní vytvořila partu newyorských přátel, kteří se v předvánočním čase rozhodnou rozetnout vzájemné vztahové propletence.

Na čtvrtém místě skončila premiérová komedie Pozdravy ze spermabanky, která utržila 8,2 milionů dolarů. Pátá příčka a tržby ve výši 5,3 milionů náleží animované komedii Ptačí úlet.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Hunger Games: Vražedná pomsta161,1161,1
2.Thor: Temný svět14,1167,8
3.The Best Man Holiday12,550,4
4.Pozdravy ze spermabanky8,28,2
5.Ptačí úlet5,348,6
6.Frajeři ve Vegas4,453,9
7.Jackass Presents: Bad Grandpa3,595,5
8.Gravitace3,3245,5
9.12 Years a Slave2,829,4
10.Dallas Buyers Club2,86,5

Tento týden čeká americké diváky několik zajímavých premiér, mezi nimiž vyčnívá akčňák s Jasonem Stathamem Homefront, remake korejského thrilleru Oldboy či biografie Mandela: Long Walk to Freedom s Idrisem Elbou v titulní roli.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*