Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Návštěvníci Votvíráku si první den festivalu užili i s mokrými ponožkami

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

13. 6. 2009

V pátek 12. června začal Votvírák pomyslně otevírat letošní festivalovou sezónu. Fanoušci hudby a zábavy zamířili do Milovic, kde měla propuknout jedna z největších hudebních senzací, festival Votvírák, který lákal především vstupem zdarma, ale také množstvím interpretů na čtyřech scénách.

Po bouřlivém úvodu Ewy Farné, kupodivu ne vždy vnímaném v tom správném smyslu (například skupina pogujících punkerů), se opravdu začalo schylovat k bouřce. Mnoho návštěvníků to odradilo. Už se zdálo, že festival zničí průtrž, ale v tom se počasí vcelku umoudřilo. Diváci se uskupili pod hlavním pódiem a nadšeně sledovali Lucii Bílou v černém. I přes to, že si stěžovala na zimu, tak se jí za zády vcelku optimisticky zračil západ slunce, když zpívala o jeho východu.

Romantika pak pokračovala i za Luneticů. Za jejich koncertu už fanoušci zapomněli na své mokré ponožky. Příznivci Dogy povzbudivě poskakovali pod Coca cola stagí, Michal David žil svůj discopříběh. Publikum zaujala i rocková opera Antigona.

Pořadatelé doufají, že druhý den akce nebude deštivý, a před hlavní stagí se sejde neuvěřitelných 60 000 diváků stejně jako loni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvníci Votvíráku si první den festivalu užili i s mokrými ponožkami